آسیاتل

بازدید: 25

بیماری قلبی در زنان، تاثیر ورزش چیست؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1276851
خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی در افرادی که حداقل فعالیت بدنی توصیه شده را انجام نمی‌دهند، ‌1/5 برابر افزایش می‌یابد.
دفتر سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، اعلام کرد: خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی در افرادی که حداقل فعالیت بدنی توصیه شده را انجام نمی‌دهند، ‌1/5 برابر افزایش می‌یابد.
 ورزش کردن بهترین راه برای جلوگیری از استرس و فشارهای روحی روانی است.
انجام فعالیت بدنی منظم به شکل های مختلف بر اساس شرایط فیزیکی و سنی فرد، اثر بسیار مثبتی در کاهش چربی خون، فشارخون، کاهش وزن و بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق دارد.

 استفاده از پله به جای آسانسور، پیمودن مسیر منزل تا محل کار یا حداقل قسمتی از مسیر و پیاده روی روزانه از راه های افزایش فعالیت بدنی است. قدرت انقباض و نظم ضربان قلب پس از مدتى ورزش کردن بهتر مى شود، گنجایش ریه ها بیشتر شده و در نتیجه اکسیژن بهتر و بیشترى به بدن مى‌رسد، همچنین هماهنگى بین اعصاب و مراکز عصبى ایجاد شده و کارهاى فکرى آسانتر مى شود.

با ورزش کردن حرکت اندام هاى هاضمه تسریع شده و حرکات دودى شکل معده که موجب هضم غذا مى شود سریعتر و راحت‌تر صورت مى‌گیرد و افرادى که فعالیتهاى جسمانى بیشترى دارند، کمتر از افراد کم حرکت، به بیمارى سنگ کلیه و اختلالات مشابه به آن مبتلا مى‌شوند چون بسیارى از مواد زاید، از طریق غدد عرق در پوست بدن بیرون ریخته مى‌شود.

 

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت