آسیاتل

بازدید: 516

حسینی: دولت باعث گران شدن زعفران شد

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 1275415
به گفته عضو شورای ملی زعفران با دخالت دولت قیمت زعفران افزایش یافته است و اساس این افزایش نیز بالا رفتن قیمت دلار در بازار عنوان می‌شود، درحالی با اعلام لیست نهایی، تجار باید صادرات را با ارز 4200 تومانی تسویه کنند.
به گزارش صبحانه، به گفته عضو شورای ملی زعفران با دخالت دولت قیمت زعفران افزایش یافته است و اساس این افزایش نیز بالا رفتن قیمت دلار در بازار عنوان می‌شود، درحالی با اعلام لیست نهایی، تجار باید صادرات را با ارز 4200 تومانی تسویه کنند.

علی حسینی با بیان اینکه ورود زعفران به این لیست قبل از یکسان سازی نرخ ارز به زیان صادرات زعفران کشور است، افزود: زعفران یکی از محصولات صادراتی غیر نفتی مزیت دار کشور ما به شمار می‌رود و هر تصمیمی درباره این محصول باید کارشناسی شده و با دقت گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه همچنان در بازار چند نرخی ارز دیده می‌شود، ادامه داد: تهیه این لیست و اجبار تجار به تحویل ارز خود به سامانه نیما به نرخ ۴۲۰۰ تومانی در حالی است که همچنان خدمات و نهاده‌ها برای تولید با نرخ ارز آزاد تامین می‌شود.

حسینی اظهار کرد: بدون یکسان سازی نرخ ارز به معنای واقعی این اقدام دولت بقای ما را در بازار جهانی دچار مخاطره می‌کند.

این عضو شورای ملی زعفران گفت: حضور در بازار جهانی و ثبات صادرات زعفران ایران با زحمات زیادی بدست آمده است با تصمیمات غیرکارشناسی میدان را برای رقبا باز نکنیم.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت