آسیاتل

بازدید: 28

یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه روستایی

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1274681
سلامت نیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ،علی ربیعی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز حدود

سلامت نیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ،علی ربیعی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز حدود ۷۰ درصد روستاییان و عشایر در طرح بیمه مشارکت نکردند؟ با بیان اینکه یکی از مشکلات، آشنا نبودن روستاییان با خدمات این بیمه است، گفت:


بجز درمان که بیمه سلامت بوده و در دولت یازدهم ۴ برابر شد اکنون بیمه بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت را بیمه روستاییان و عشایر تقریباً پرداخت می کند. وی گفت: امسال احکام ما در بازنشستگی زودرس که قانون آن در حال اجراست به حدود ۳۰ هزار بیمه شده، رسیده است و احکام آنها را آماده کردیم.


ربیعی با اشاره به اینکه اکنون شرایط بسیار خوبی وجود دارد، افزود: در ۸ سطح بیمه ایجاد کردیم یعنی تقریباً برای هر توان مالی، شرایط را آماده کردیم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل مزد سالانه که شورای عالی کار برای کارگری مشخص می کند یک دوم آن را برای روستاییان محاسبه می کنیم و بر اساس آن ۸ سطح تعریف می شود که پایین ترین آن ۴۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان حق بیمه است که از این میزان برای ۴۰۰ هزار تومان؛ ۶۰ هزار تومان است که ۴۰ هزار تومان آن را دولت پرداخت می کند.


ربیعی با بیان اینکه ۱۲۰ هزار شغل را در روستا ها می خواهیم ایجادکنیم، افزود: این طرح شامل مشاغل روستایی مانند کشاورزی می شود و این بیمه شامل فوت، از کارافتادگی و بازنشستگی است.

وی با بیان اینکه در روستا ها نباید سالمندی با فقر توأم باشد، اضافه کرد: از روستاییان می خواهیم از این طرح استقبال کنند، زیرا این طرح می تواند از سالمندی توأم با فقر پیشگیری کند.


ربیعی ادامه داد: در جلسه آینده هیأت وزیران بحث لایحه میانی نظام چند لایه تأمین اجتماعی را در دستور کار داریم که نظام بیمه اجتماعی فراگیر را هم در آن جا پیگیری خواهیم کرد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

تبلیغات

آسیاتک حمایت