آسیاتل

بازدید: 28

تاکید بر آزمایش محصولات تراریخته وارداتی به کشور

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1268468
سلامت نیوز: نائیب رئیس کمیسوین اصل ۹۰ مجلس گفت: حاضران در نشست امروز کمیسیون اصل ۹۰ بر انجام آزمایش های لازم بر روی محصولات تراریخته وارداتی به کشور و عدم اکتفا به آزمایش کشورهای دیگر تاکید کردند. به گزارش سلامت نیوز، محمدرضا امیرحسن خانی نماینده م

سلامت نیوز: نائیب رئیس کمیسوین اصل ۹۰ مجلس گفت: حاضران در نشست امروز کمیسیون اصل ۹۰ بر انجام آزمایش های لازم بر روی محصولات تراریخته وارداتی به کشور و عدم اکتفا به آزمایش کشورهای دیگر تاکید کردند.

به گزارش سلامت نیوز، محمدرضا امیرحسن خانی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در این نشست که با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های کشاورزی، بهداشت و کمیسیون کشاورزی، سازمان ملی استاندارد، سازمان بازرسی، موسسه ژنتیک، انجمن بیوتکنولوژی برگزار شد موضوع محصولات تراریخته مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نماینده وزارت جهاد کشاورزی در این نشست عنوان کرد که ما در مورد محصولات تراریخته هرآنچه که در قانون آمده است را اجرا می کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه حاضران در نشست امروز بر حفظ و توسعه مهندسی محصولات تراریخته تاکید داشتند اظهارداشت: تاکید حاضرین در جلسه بر این بود که اگر محصولات تراریخته به کشور وارد می شود باید آزمایش های لازم در ارتباط با این محصولات انجام شود و به صرف اینکه کشورهای دیگر عنوان کنند که ما آزمایش هایی را روی این محصولات انجام داده ایم برای ما مورد پذیرش نیست و ما خودمان باید در خصوص این محصولات به نتیجه برسیم.

امیرحسن خانی خاطرنشان کرد: نماینده وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد که محصولات تراریخته تنها برای خوراک دام به کشور وارد شده و برای محصولات غذایی انسانی به کشور وارد نشده و تنها محصول تراریخته ای که به کشور وارد می شود ذرتی است که برای خوراک دام استفاده و همان خوراک دام از کشورهایی وارد می شود که خود از این محصولات استفاده می کنند و نه اینکه فقط تولید کننده باشند.

وی در پایان گفت: در نهایت مقرر شد تا دستگاه های مسئول گزارشات مکتوب خود را نیز در مورد واردات محصولات تراریخته به کمیسیون اصل 90 ارائه کنند تا کمیسیون نتیجه جمع بندی های خود را در قالب گزارشی به صحن علنی مجلس ارائه کند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت