آسیاتل

بازدید: 194

ساخت ۱۲۰۰۰ کیلومتر خط ریلی و جاده در کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1253859
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر خط ریلی و جاده در کشور در دست ساخت است.

تمرکز بر جذب سرمایه و انتقال دانش در تعاملات خارجیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر خبر دریافتی، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با رایزن اقتصادی سفارت اتریش با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: در زمینه تجهیزات و ماشین آلات هرجا که مشابه ایرانی وجود داشته باشد از آن استفاده می کنیم و در تعاملات خود تمرکز را بر انتقال دانش ساخت تجهیزات به داخل کشور و جذب سرمایه های خارجی قرار داده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: هم اکنون 3 هزار و 410 کیلومتر خط ریلی، هزار و 170 کیلومتر آزادراه و 7 هزار و 500 کیلومتر بزرگراه در کشور ایران با مدیریت شرکت ساخت و توسعه در دست ساخت است که در زمینه سرمایه گذاری و تامین مالی این پروژه ها آماده همکاری با شرکت های مختلف هستیم.

وی تضمین بانک مرکزی و مشوق های دولتی در خصوص سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل ونقل را عامل مهمی در علاقمندی کشورهای مختلف برای حضور در ایران عنوان کرد و افزود: بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران در زیربناهای حمل و نقل ایران فراهم شده و تا کنون نیز با کشورهای مختلف قراردادها و تفاهمنامه هایی در رابطه با ساخت پروژه های ریلی و آزادراهی با شرکت های خارجی به امضا رسیده است.

کریستف گراب مایر رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران نیز با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های حمل و نقل در جهان گفت: همانطور که می دانید توسعه زیرساخت ها به خصوص در زمینه ریلی عنصری مهم در توسعه اقتصادی کشورها به حساب می آید و در پیشرفت کشورها بسیار مهم است. شرکت های اتریشی فعال در حوزه راه آهن را از جمله کشورهای مطرح در سطح جهان هستند و امیدواریم تا زمینه همکاری شرکت های ایرانی با این شرکت ها فراهم شود.

انتهای پیام/

تمرکز بر جذب سرمایه و انتقال دانش در تعاملات خارجی

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت