آسیاتل

بازدید: 204

ساخت ۱۲۰۰۰ کیلومتر خط ریلی و جاده در کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1253859
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر خط ریلی و جاده در کشور در دست ساخت است.

تمرکز بر جذب سرمایه و انتقال دانش در تعاملات خارجیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر خبر دریافتی، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با رایزن اقتصادی سفارت اتریش با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: در زمینه تجهیزات و ماشین آلات هرجا که مشابه ایرانی وجود داشته باشد از آن استفاده می کنیم و در تعاملات خود تمرکز را بر انتقال دانش ساخت تجهیزات به داخل کشور و جذب سرمایه های خارجی قرار داده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: هم اکنون 3 هزار و 410 کیلومتر خط ریلی، هزار و 170 کیلومتر آزادراه و 7 هزار و 500 کیلومتر بزرگراه در کشور ایران با مدیریت شرکت ساخت و توسعه در دست ساخت است که در زمینه سرمایه گذاری و تامین مالی این پروژه ها آماده همکاری با شرکت های مختلف هستیم.

وی تضمین بانک مرکزی و مشوق های دولتی در خصوص سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل ونقل را عامل مهمی در علاقمندی کشورهای مختلف برای حضور در ایران عنوان کرد و افزود: بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران در زیربناهای حمل و نقل ایران فراهم شده و تا کنون نیز با کشورهای مختلف قراردادها و تفاهمنامه هایی در رابطه با ساخت پروژه های ریلی و آزادراهی با شرکت های خارجی به امضا رسیده است.

کریستف گراب مایر رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران نیز با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های حمل و نقل در جهان گفت: همانطور که می دانید توسعه زیرساخت ها به خصوص در زمینه ریلی عنصری مهم در توسعه اقتصادی کشورها به حساب می آید و در پیشرفت کشورها بسیار مهم است. شرکت های اتریشی فعال در حوزه راه آهن را از جمله کشورهای مطرح در سطح جهان هستند و امیدواریم تا زمینه همکاری شرکت های ایرانی با این شرکت ها فراهم شود.

انتهای پیام/

تمرکز بر جذب سرمایه و انتقال دانش در تعاملات خارجی

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

تبلیغات

آسیاتک حمایت