آسیاتل

بازدید: 174

عبور قیمت نفت از 74 دلار

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 1246671
قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و بشکه‌ای 74.06 دلار فروخته شد؛ همچنین طی هفته گذشته یک درصد افزایش یافت.
به گزارش صبحانه،قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و بشکه‌ای 74.06 دلار فروخته شد؛ همچنین طی هفته گذشته یک درصد افزایش یافت.

به نقل از رویترز، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت. در ساعات اولیه معاملات قیمت نفت به دنبال توئیت ترامپ و انتقاد وی از نقش اوپک برای بالا نگه داشتن قیمت نفت، بهای این کالای اساسی کاهش یافته بود.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 28 سنت افزایش 74.06 دلار فروخته شد. نفت خام امریکا نیز با 7 سنت افزایش 68.40 دلار در هر بشکه فروخته شد.

از ابتدای سال 2017، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام و هم‌پیمانانش تولید خود را با امید به کم کردن فزونی عرضه در بازار کاهش داده‌اند.

والتر زیمرمان، تحلیلگر ارشد بازار نفت گفت: «به نظر می‌رسد که نفت بیشتر می‌خواهد که افزایش یابد.»

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت این سازمان یک قیمت هدف ندارد اما کار می‌کند تا ثبات را به بازارهای نفتی بازگرداند.

در اوایل هفته گذشته، هر دو نفت برنت و نفت خام آمریکا به بالاترین سطح از ماه نوامبر 2014 و به ترتیب 74.75 دلار و 69.56 دلار در هر بشکه رسید. این افزایش ناشی از ریسک‌های ژئوپلتیکی و کم شدن عرضه در بازار بود. طی هفته گذشته، هر دو نوع نفت بیش از یک درصد افزایش قیمت داشتند.

باب یاوگر، فعال بازار نفت گفت: «تنها کاری که ترامپ واقعا می‌تواند انجام دهد کم کردن ذخایر استراتژیک نفتی این کشور است. من اکنون هیچ نشانه ای دال بر اینکه دولت برنامه‌ای برای انجام این کار دارد، ندیده‌ام.»

وی افزود درصورتی‌که ترامپ در مورد احتمال کاهش این ذخایر بحث کند، قیمت نفت تحت فشار قرار خواهد گرفت.

میشائیل تران، استراتژیست بازارهای سرمایه آربی سی گفت: «یکی از عواملی که افزایش قیمت نفت را تشدید کرد، احساس بازار در مورد موضع سخت‌تری است که دولت ترامپ در سیاست خارجی در پیش می‌گیرد.»

آمریکا تا 12 ماه می تصمیم می‌گیرد که از توافق هسته ای با ایران خارج شود یا نه که در صورت خروج، عرضه جهانی نفت محدودتر خواهد شد.

همچنین حفاران آمریکایی برای سومین هفته متوالی در هفته منتهی به 20 آوریل بر تعداد دکل‌های نفتی افزودند و مجموع این دکل‌ها به 820 دکل رسید که بالاترین میزان از مارس 2015 به شمار می‌رود.

منبع:فارس

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

تبلیغات

آسیاتک حمایت