آسیاتل

بازدید: 40

مسعود زندگی ما را بهم ریخت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238578
از وقتی دخترم با مسعود آشنا شد حرمت من از بین رفت.

مسعود زندگی ما را بهم ریختبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،۳ سال پیش همسرم را در اثر بیماری سرطان از دست دادم. امیر کارمند یک اداره دولتی بود و بعد از اینکه بیمار شد، نتوانست سر کار برود و سرطان لعنتی بدجوری او را از پا درآورد.

ثمره زندگی من و امیر ۳ فرزند دختر است که یکی از آن ها ازدواج کرده و ۲ فرزند دیگر نزد خودم زندگی می کنند. دار و ندار ما یک منزل مسکونی و یک ماشین بود که همسرم پیش از مرگش آن ها را به نام من سند زد.

او قبل از اینکه ما را تنها بگذارد مرا به دختر کوچکم که اکنون ۲۵ ساله است و به شدت به پدر خدا بیامرزش وابستگی داشت، سپرد. ولی ...

دخترم آذر، طبع شعر و شاعری دارد و در کانون های مختلف ادبی عضو است. در یکی از شب شعر ها بود که با پسری به نام مسعود آشنا شد که شعر های آذر را نقد و بررسی می کرد، او زن و فرزند داشت. تقصیر خودم بود که به مسعود اعتماد کرده و پای او را به منزل باز کردم، چون پسری نداشتم، او را مانند پسرم فرض می کردم.

آذر داستان زندگی و مشکلات مان را برای مسعود تعریف کرده بود و او نیز دخترم را علیه من تحریک کرد تا مطالبه ارث و میراث کند.

آذر قبل از این خیلی دختر فهمیده و سر به راهی بود و برایم احترام و ارزش قائل می شد، ولی از وقتی پای مسعود به زندگی مان باز شد، رفتار دخترم به کلی تغییر کرد و اصلاً برای من و حرف هایم کوچکترین ارزشی قائل نیست. دیر وقت به منزل می آید و اگر حرفی بزنم به خانم بر می خورد که مگر من بچه ام که برایم تعیین و تکلیف می کنی؟

چند شب پیش حسابی از خجالتم درآمد و هر چه فحش و ناسزا بود نثارم کرد. حتی حرمت پدرخدا بیامرزش را نگه نداشت. بعد به شدت خود زنی کرد که فوراً به همراه دختر دیگرم او را به بیمارستان رساندیم.

او خیلی گستاخ شده و رعایت حال مرا نمی کند. مسعود حسابی فکر دخترم را شست و شو داده، نمی دانم چه نقطه ضعفی از آذر دارد که همه فکر و ذکر آذر شده، الان نیز پایش را در یک کفش کرده که باید حق ارثش را بدهم در غیر این صورت بلایی بر سر خودش می آورد!

یک عمر با بدبختی او را بزرگ کردم آخرش هم به این شکل مزد زحماتم را داد. مانده ام با این مشکل چه کنم؟

نظر کارشناس

اختلاف و ناسازگاری بین والدین و فرزندان ریشه در باور ها و رفتار پدر و مادر با فرزند چه در کودکی و چه در نوجوانی دارد. چه رفتار والدین تند و سرزنش آمیز باشد و چه محبت ها و دلسوزی های بیجا و توجه بیش از حد به فرزند و خواسته های او داشته باشند، در هر ۲ صورت به تدریج مشکلاتی در رابطه والدین و فرزندان به وجود می آید.

داستان فوق درباره مادری است که با عشق و محبت فرزند خود را بزرگ کرده و یکباره با گستاخی و رفتار تند دخترش مواجه می شود، برایش غیر قابل باور است که فرزندش چنین رفتاری با وی داشته باشد.

اینکه والدین در چنین مواقعی باید چگونه برخورد کنند تا مشکلات بزرگتر به وجود نیاید را یاد آور می شویم.

- در وهله نخست به عنوان پدر و مادر سعی کنیم خود را به آن درجه از شهامت برسانیم که فرزند خود را تحت فشار قرار نداده و عقاید و نظر خود را به آن ها تحمیل نکنیم.

- فرزند خود را به حال خود رها نکرده و از سرزنش وی خودداری کنیم.

- والدین به فرزند خود اعتماد کرده و اجازه صحبت درباره عقاید و نظرات خود را بدهند تا آزادانه آنچه را موجب رنجش خاطر فرزند شده بیان کند.

- از نصیحت و پند دادن پرهیز کنیم و گوش شنوایی برای حرف های فرزند خود داشته باشیم.

- بعد از شنیدن سخنان، نظرات و عقاید فرزند خود، با استفاده از تجارب شخصی و ... وی را راهنمایی کنیم و راه درست را نشان داده، نهایتاً تصمیم گیری را بر عهده فرزند قرار دهیم.

والدین و و فرزند تحت نظر یک مشاور خانوادگی باشند تا با صبر، تأمل وآرامش به نتایج مشترک برسند و آن را در زندگی به کار بندند.

سروان نساء ایزانلو -کارشناس ارشد مرکز مشاوره آرامش خراسان شمالی

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

تبلیغات

آسیاتک حمایت