آسیاتک

بازدید: 21

مسعود زندگی ما را بهم ریخت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238578
از وقتی دخترم با مسعود آشنا شد حرمت من از بین رفت.

مسعود زندگی ما را بهم ریختبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،۳ سال پیش همسرم را در اثر بیماری سرطان از دست دادم. امیر کارمند یک اداره دولتی بود و بعد از اینکه بیمار شد، نتوانست سر کار برود و سرطان لعنتی بدجوری او را از پا درآورد.

ثمره زندگی من و امیر ۳ فرزند دختر است که یکی از آن ها ازدواج کرده و ۲ فرزند دیگر نزد خودم زندگی می کنند. دار و ندار ما یک منزل مسکونی و یک ماشین بود که همسرم پیش از مرگش آن ها را به نام من سند زد.

او قبل از اینکه ما را تنها بگذارد مرا به دختر کوچکم که اکنون ۲۵ ساله است و به شدت به پدر خدا بیامرزش وابستگی داشت، سپرد. ولی ...

دخترم آذر، طبع شعر و شاعری دارد و در کانون های مختلف ادبی عضو است. در یکی از شب شعر ها بود که با پسری به نام مسعود آشنا شد که شعر های آذر را نقد و بررسی می کرد، او زن و فرزند داشت. تقصیر خودم بود که به مسعود اعتماد کرده و پای او را به منزل باز کردم، چون پسری نداشتم، او را مانند پسرم فرض می کردم.

آذر داستان زندگی و مشکلات مان را برای مسعود تعریف کرده بود و او نیز دخترم را علیه من تحریک کرد تا مطالبه ارث و میراث کند.

آذر قبل از این خیلی دختر فهمیده و سر به راهی بود و برایم احترام و ارزش قائل می شد، ولی از وقتی پای مسعود به زندگی مان باز شد، رفتار دخترم به کلی تغییر کرد و اصلاً برای من و حرف هایم کوچکترین ارزشی قائل نیست. دیر وقت به منزل می آید و اگر حرفی بزنم به خانم بر می خورد که مگر من بچه ام که برایم تعیین و تکلیف می کنی؟

چند شب پیش حسابی از خجالتم درآمد و هر چه فحش و ناسزا بود نثارم کرد. حتی حرمت پدرخدا بیامرزش را نگه نداشت. بعد به شدت خود زنی کرد که فوراً به همراه دختر دیگرم او را به بیمارستان رساندیم.

او خیلی گستاخ شده و رعایت حال مرا نمی کند. مسعود حسابی فکر دخترم را شست و شو داده، نمی دانم چه نقطه ضعفی از آذر دارد که همه فکر و ذکر آذر شده، الان نیز پایش را در یک کفش کرده که باید حق ارثش را بدهم در غیر این صورت بلایی بر سر خودش می آورد!

یک عمر با بدبختی او را بزرگ کردم آخرش هم به این شکل مزد زحماتم را داد. مانده ام با این مشکل چه کنم؟

نظر کارشناس

اختلاف و ناسازگاری بین والدین و فرزندان ریشه در باور ها و رفتار پدر و مادر با فرزند چه در کودکی و چه در نوجوانی دارد. چه رفتار والدین تند و سرزنش آمیز باشد و چه محبت ها و دلسوزی های بیجا و توجه بیش از حد به فرزند و خواسته های او داشته باشند، در هر ۲ صورت به تدریج مشکلاتی در رابطه والدین و فرزندان به وجود می آید.

داستان فوق درباره مادری است که با عشق و محبت فرزند خود را بزرگ کرده و یکباره با گستاخی و رفتار تند دخترش مواجه می شود، برایش غیر قابل باور است که فرزندش چنین رفتاری با وی داشته باشد.

اینکه والدین در چنین مواقعی باید چگونه برخورد کنند تا مشکلات بزرگتر به وجود نیاید را یاد آور می شویم.

- در وهله نخست به عنوان پدر و مادر سعی کنیم خود را به آن درجه از شهامت برسانیم که فرزند خود را تحت فشار قرار نداده و عقاید و نظر خود را به آن ها تحمیل نکنیم.

- فرزند خود را به حال خود رها نکرده و از سرزنش وی خودداری کنیم.

- والدین به فرزند خود اعتماد کرده و اجازه صحبت درباره عقاید و نظرات خود را بدهند تا آزادانه آنچه را موجب رنجش خاطر فرزند شده بیان کند.

- از نصیحت و پند دادن پرهیز کنیم و گوش شنوایی برای حرف های فرزند خود داشته باشیم.

- بعد از شنیدن سخنان، نظرات و عقاید فرزند خود، با استفاده از تجارب شخصی و ... وی را راهنمایی کنیم و راه درست را نشان داده، نهایتاً تصمیم گیری را بر عهده فرزند قرار دهیم.

والدین و و فرزند تحت نظر یک مشاور خانوادگی باشند تا با صبر، تأمل وآرامش به نتایج مشترک برسند و آن را در زندگی به کار بندند.

سروان نساء ایزانلو -کارشناس ارشد مرکز مشاوره آرامش خراسان شمالی

انتهای پیام/


loading...
 • مسعود زندگی ما را بهم ریخت


  از وقتی دخترم با مسعود آشنا شد حرمت من از بین رفت.
 • «مسعود نیلی» بازار ارز را بهم ریخت؟


  در ادامه درگیری ها در طیف اقتصاددانان حامی دولت درباره سیاستهای اخیر ارزی، داوود سوری اقتصاددان اصلاح طلب و حامی دولت به نظر اقتصاددانانی از طیف دولت که مسعود نیلی را عامل وضعیت کنونی بازار ارز می دانند، واکنش نشان داد.
 • فال فروشی که رئیس جمهور زندگی اش را بهم ریخت! +عکس


  در روزهاي داغ فضای تبليغات انتخاباتی، عكس و فيلم پيرمرد فا‌ل‌فروشی كه فال‌هايش را برای حمايت از حسن روحانی بين مردم پخش می‌كرد، دست به دست می شد.
 • زندگی نامه شهید مدافع حرم مسعود عسگری


  شهید مدافع حرم مسعود عسگری از سنین نوجوانی مهارت های تخصصی را فراگرفتند تا آنها را در راه اسلام و کشورشان هزینه کند.
 • روایتی کوتاه از زندگی هنری مسعود کیمیایی


  مسعود کیمیایی متولد هفتمین روز از مرداد ماه سال 1320 در شهر تهران است.
 • اخبار ضدونقیض درباره استعفای مسعود بارزانی /شرط بارزانی برای استعفا دادن چیست؟ /وضعیت سلامت مسعود وخیم است؟


  با وجود اینکه منابع خبری از استعفای قطعی رئیس اقلیم کردستان سخن میگویند، ولی تا کنون هیچ منبع رسمی از سوی اربیل یا بغداد صحت این خبر را تأیید نکرده است.
 • طلا ریخت!


  طلا پس از اینکه روز پنج‌شنبه به پایین‌ترین قیمت چهار ماه گذشته سقوط کرد، در معاملات روز جمعه تحت تاثیر تقاضا برای خرید ارزان اندکی افزایش یافت.
 • نرخ سکه و ارز ریخت +جدول


  پس از افزایش قیمت سکه و ارز در هفته‌های اخیر، قیمت‌ها برای دومین روز پیاپی نزولی شد؛ این در شرایطی است که صعود قیمت‌ها موجب شده است که مشتریان خرید طلا و سکه در بازار کم شود.
 • سکه باز هم ریخت +جدول


  رزش ریال در برابر ارزهای معتبر جهان دیروز اندکی تقویت شد و قیمت برخی ارزهای معتبر در بازار تهران کاهش یافت.
 • قبح سود بالا ریخت


  در این بین با توجه به اینکه در بخشنامه سود تاکید شده بود هر گونه واریزی به حساب مدت‌دار ممنوع و برداشت از آن با جریمه مواجه می‌شود، اکنون در بانک‌ها مشاهده می‌شود که در این باره رعایت چندانی وجود نداشته و مشتری می‌تواند به راحتی به حساب مدت‌دار خود ک
 • «بیت کوین» فرو ریخت


  قیمت بیت کوین با ۳۰ درصد کاهش در هفته جاری میلادی، بزرگترین ضرر هفتگی خود از سال ۲۰۱۳ میلادی به بعد را به نمایش گذاشت.
 • «بیت کوین» فرو ریخت


  قیمت بیت کوین با ۳۰ درصد کاهش در هفته جاری میلادی، بزرگترین ضرر هفتگی خود از سال ۲۰۱۳ میلادی به بعد را به نمایش گذاشت.
 • باد و گرد و خاک غدیر را به هم ریخت


  ورزشگاه غدیر تحت تاثیر شرایط جوی اهواز وضعیت مناسبی ندارد.
 • ریخت و پاش به سبک فوتبالی‌ها!


 • برج تاریخی گزک فرو ریخت


  مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت:­ زلزله در کرمان باعث شد تا بیش از ۱۰۰ قنات در این مناطق آسیب ببیند و برج تاریخی روستای گزک فروریزد.
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

تبلیغات

آسیاتک