آسیاتک

بازدید: 28

مافیا از کودکان برای انتقال مواد مخدر در افغانستان استفاده می‌کنند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238426
وزیر کاروامور اجتماعی افغانستان گفت : برخی از گروههای مافیایی در افغانستان ، از کودکان خیابانی در سرقت ها ، انتقال مواد مخدر و سایر جرایم دیگر استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، فیض الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی افغانستان با اشاره به افزایش کودکان خیابانی در افغانستان به دلایل فقر و بیکاری خانواده ها و سوء استفاده گروههای مافیایی از آنها گفت: کودکان در افغانستان به جای رفتن به مدرسه و فراگیری آموزش به دلایل فقر و مشکلات اقتصادی خانواده خود مجبوراند تا در خیابانها به دنبال کار و کسب بروند.

وی بیان داشت: برخی از گروههای مافیایی در افغانستان ، از کودکان خیابانی در سرقت ها ، انتقال مواد مخدر و سایر جرایم دیگر استفاده می کنند.

وی همچنان گفت: وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان با کمک کشورهای کمک کننده در برنامه های تازه خود قرار است برای این کودکان اشتغالزایی کند و بسته های کمکی نیز برای خانواده های انها در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: رئیس جمهور افغانستان دستور داده تا با کودکان خیابانی بیش از پیش توجه شود.

ذکی تصریح کرد: جمع آوری کودکان از کنار خیابانها یکی از راههایی است که می تواند جلو سو استفاده گروههای مافیایی از کوکان را بگیرد ؛ اما برای نگهداری از آنها باید پرورشگاههایی نیز ایجاد شود تا کودکان یتیم و بی سرپرست نیز در آن آموزش داده شوند.

این در حالیست که، آمار کودکان خیابانی در افغانستان به خصوص هرات نیز در حال افزایش است و نیمی از آنها به کارهای سخت و نیمی دیگر در چنگال گروههای مافیایی نیز مشغول کار اند ؛ اما مسوولان وزارت کار وامور اجتماعی نیز وعده دادند که برنامه های گسترده ای برای کوکان خیابانی در افغانستان دارند.

/انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

تبلیغات

آسیاتک