آسیاتک

بازدید: 26

حضرت مهدی(عج) پاسدار و منتقم امام حسین(ع) است/اهمیت خواندن زیارت سیدالشهدا در روز ولادت ایشان

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238422
کارشناس علوم قرآنی گفت: حضرت مهدی(عج) بزرگترین پاسدار آرمان های امام حسین(ع) است، روز جمعه مربوط به امام مهدی(ع) و شب جمعه شب زیارتی اباعبدالله(ع) است. امام دوازدهم شیعیان پاسدار ارزش های معنوی اسلام است که خون سیدالشهدا(ع) پای این ارزش ها ریخته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی رضایی کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره روز جمعه به عنوان اولین جمعه ماه شعبان گفت: برای روز جمعه خواندن دعاهای فراوانی سفارش شده است، بعد از وارد شدن به روز جمعه قرائت دعای ندبه و دیگر دعاها در این روز خوانده می شود.

حضرت مهدی(عج)

وی در همین راستا افزود: روایت شده است برای رفع مشکل در روز جمعه که عید هفته نام دارد پیش از نماز ظهر نماز جعفر طیار خوانده شود. این نماز که بسیار کارساز است هم در روز جمعه خوانده می شود هم در ماه شعبان که برکات خاص خود را دارد.

این کارشناس علوم قرآنی درباره ارتباط جمعه با ولادت امام حسین(ع) اظهار کرد: جمعهِ اولِ ماهِ شعبانِ امسال که با ولادت ابا عبدالله(ع) همزمان شده روز بسیار بزرگی است. شب های جمعه شب زیارتی امام حسین(ع) است ضمن اینکه مربوط به امام عصر(عج) است، امامی که خون امام حسین(ع) را پاسداری می کند و حقانیت ایشان را بر جهانیان ثابت می کند و همه کسانی که مخالف روش اباعبدالله(ع) بوده، هستند و خواهند بود توسط امام عصر(ع) انتقامشان گرفته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی ادامه داد: حضرت مهدی(عج) بزرگترین پاسدار آرمان های امام حسین(ع) است، روز جمعه مربوط به امام مهدی(ع) و شب جمعه شب زیارتی اباعبدالله(ع) است. امام دوازدهم شیعیان پاسدار ارزش های معنوی اسلام است که خون سیدالشهدا(ع) پای این ارزش ها ریخته شده است.

زیارت سیدالشهدا

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی توانایی زیارت ضریح امام حسین(ع) را در روز ولادت ایشان ندارد می تواند از راه دور ایشان را زیارت کند، زیارت عاشورا بخواند و از ثواب آن بهره مند شود.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

تبلیغات

آسیاتک