آسیاتل

بازدید: 238

هفته خوش بارش در پیش است

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1238334
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه ای جدید از روز شنبه به کشور، هفته خوش بارشی به ویژه برای نواحی غربی و سواحل خزر پیش بینی شده است.
به گزارش بورس نیوز، مسعود حقیقت افزود: امروز در برخی مناطق استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و از بعد از ظهر در نواحی شمالی استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، افزایش ابر، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: در دو تا سه روز آینده، نیمه غربی کشور گرم می شود و از اواسط امروز تا نیمه فردا انتظار داریم در استان های ساحلی دریای خزر دما حدود 8 تا 10 درجه افزایش یابد، همچنین در برخی از نقاط سواحل غربی خزر وزش باد شدید پیش بینی شده است.

حقیقت گفت: فردا در نیمه شرقی کشور آسمان صاف و افزایش نسبی دما رخ خواهد داد و در بعد از ظهر فردا در شمال غرب، دامنه های زاگرس و البرز ابرناکی همراه با وزش باد خواهد بود، همچنین در استانهای کردستان، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده باران پیش بینی شده است.

** ورود سامانه بارشی جدید به کشور

وی افزود: اوایل شنبه سامانه جدیدی وارد کشور می شود که بر اساس آن برای استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب فارس، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال اصفهان ابرناکی، رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: البته شنبه در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه با توجه به وزش باد شدید، احتمال رخداد گرد و غبار دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه از امروز در سواحل خزر افزایش دما خواهیم داشت، افزود: اما از شنبه با توجه به تغییر جریانات از ساحل به دریا مجددا کاهش نسبی دما در استان های ساحلی خزر به ویژه در گیلان و مازندران پیش بینی شده است، البته بارش پراکنده نیز خواهیم داشت.

حقیقت اظهار کرد: در روز شنبه با توجه به کاهش دما احتمال رخداد برف در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز وجود دارد.

** گرمترین و سردترین نقاط کشور / وضعیت تهران

وی گفت: صبح امروز ایستگاه امین آباد در فیروزکوه با منفی 5 سردترین و دیروز راسک در استان سیستان و بلوچستان با دمای 39 درجه گرمترین نقاط کشور بودند.

حقیقت افزود: کمینه دمای تهران نیز صبح امروز 7 درجه بود و بیشینه دمای آن امروز به 19 درجه خواهد رسید.

بر اساس گزارش ایرنا، وی یادآور شد: بیشینه دمای روز گذشته پایتخت 17 بود که فردا و پس فردا (جمعه و شنبه) دما به 22 درجه خواهد رسید و روند افزایش دما را در تهران خواهیم داشت.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

تبلیغات

آسیاتک حمایت