آسیاتک

بازدید: 488

سلطانی‌فر: قطر در جریان برگزاری جام جهانی 2022 می‌تواند از امکانات کیش استفاده کند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238275
وزیرورزش و جوانان گفت: قطر در جریان برگزاری جام جهانی 2022 می‌تواند از امکانات کیش برای برگزاری اردوهای ورزشی کشورهای مختلف استفاده کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) در دیدار با «صالح الغانم بن علی» همتای قطری خود در باکو دیدار کرد و با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی در این کشور، اظهار داشت: اخذ میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال اتفاق بزرگی برای کشورهای منطقه و قطر است و امیدواریم با تدابیر دولت قطر و کمک کشورهای منطقه این کشور بهترین میزبانی را داشته باشد.

سلطانی فر افزود: ایران برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد ورزشی که میلیاردها نفر به آن چشم دوخته اند، آماده ارائه هر نوع کمک، پشتیبانی و حمایت است. در جزیره زیبا و توریستی کیش که در نزدیکی قطر قرار دارد، بیش از 80 هتل بزرگ وامکانات ورزشی احداث شده و قطر در جریان برگزاری جام جهانی در این کشور، می تواند از این امکانات برای برگزاری اردوهای ورزشی کشورهای مختلف استفاده کند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به روابط عمیق ایران و قطر در چند دهه گذشته، گفت: اراده آقای روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و امیر قطر همواره بر گسترش و تحکیم روابط دو کشور استوار بوده است، به همین دلیل روابط دو کشور در سال های اخیر خیلی عمیق تر و گسترده تر شده است. قطر در سال های اخیر در بسیاری از عرصه ها مسیر توسعه را با جدیت و تدبیر دنبال می کند و ما همواره خودمان را در کنار دولت و ملت قطر می بینیم.

سلطانی فر یادآور شد: در عرصه ورزش هم قطر در ابعاد مختلف مانند ساخت استادیوم ها، توسعه باشگاه ها و برگزاری رویدادهای ورزشی کارنامه خیلی خوبی در سال های اخیر داشته است و برگزاری مسابقات آسیایی در سال 2006 برگ زرینی بر کارنامه ورزشی این کشور بوده است.

وزیر ورزش و جوانان کشورمان با اشاره به شکل گیری سازمان مردم نهاد جوانان در ایران، خاطرنشان کرد: با توجه به اشترکات عمیق فرهنگی و دینی بین دو کشور، مایل هستیم که سازمان های غیر دولتی و تشکل های جوانان دو کشور با هم ارتباط نزدیکی داشته باشند.

وی در ادامه پیشنهاد برگزاری هفته های فرهنگی جوانان در دو کشور را مطرح کرد و ضمن اعلام آمادگی ایران برای اعزام مربیان، مدرسان و ورزشکاران ایرانی به قطر، گفت: در رشته هایی که کشورمان در آنها موقعیت خوبی در آسیا و جهان دارد، می توانیم به قطر کمک کنیم. همانطور که در فوتبال و باشگاه های مختلف فوتبال در قطر، شاهد حضور تعداد زیادی از ورزشکاران ایرانی حضور هستیم، در سایر رشته های ورزشی هم امکان استحکام بیشتر روابط وجود دارد.

صالح الغانم، وزیر ورزش و جوانان قطر نیز در این دیدار گفت: شرایط استثنایی حاضر موقعیت استثنایی را ایجاد کرده است. دولت قطر علاقمند به توسعه روابط دو جانبه با برادران جمهوری اسلامی ایران است و برنامه کاملی برای سال 2018 دارد. قطر با ایران در موضوع های فرهنگی و منطقه ای، دیدگاه های مشترک دارد. بر این اساس باید اقدام ها و طرح های مشترک را نیز به اجرا در بیاوریم.

وی ادامه داد: در چارچوب مناسبات دوجانبه برای بخش ورزش و جوانان اهمیت خاصی قائل هستیم. دو کشور در بعد ورزشی روابط دیرینه ای دارند و قطر همواره پذیرای ورزشکاران بزرگ ایران بوده و از تجربیات مربیان ایرانی بهره مند شده است. هیئتی از جوانان ایران در حوزه هنرهای نمایشی تیرماه به قطر می آیند و بعد از عید فطر نیز یک گروه بزرگ موسیقی ایرانی به قطر عازم خواهند شد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

تبلیغات

آسیاتک