آسیاتک

بازدید: 141

لزوم برنامه ریزی برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد پروتئینی/ تولیدکنندگان در انتظار تحقق وعده‌ها

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1238038
با توجه به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان مسئولان باید از هم اکنون به فکر تنظیم بازار مواد پروتئینی باشند تا در این ماه که تقاضا بیشتر می‌شود بازار دچار تنش نشود و قیمت‌ها رشد نکند.

لزوم برنامه ریزی برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد پروتئینی/ تولیدکنندگان در انتظار تحقق وعده هابه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، روند افزایش قیمت گوشت در اواخر سال گذشته آغاز شد و در اوایل سال جاری هر کیلوگرم ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان رسید و تهیه این ماده پروتئینی را برای مصرف کنندگان مشکل کرده است.

با توجه به اینکه گوشت قرمز در کنار مرغ از عمده ترین کالا های مصرفی به شمار می رود افزایش این ماده پروتئینی تاثیر بسزایی در زندگی مردم دارد.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت وگو با خبرگزاری میزان اظهار کرد: کمبود دام برای عرضه و از طرفی خروج دام از مرز های غربی کشور موجب این افزایش شده است.

وی افزود: این موضوع را به وزارت جهادکشاورزی اعلام کردیم تا هرچه زودتر جلوی این خروج را بگیرند، چون تعداد دام های که در حال خارج شدن از کشور است بسیار بالا است.

ملکی تاکید کرد: اگر برخورد قاطعی با این موضوع صورت نگیرد با نزدیک شدن به ماه رمضان قیمت مجددا افزایش خواهد یافت.

هر چند رئیس اتحادیه گوشت گوشفندی خروج دام از کشور را علت افزایش قیمت گوشت قرمز اعلام کرده است اما، برخی از تولیدکنندگان از افزایش قیمت نهاده های دامی در بازار خبر می دهند که این موضوع خود می تواند بر افزایش قیمت گوشت قرمز بیفزاید و این روند را تسریع کند.

از طرفی تولیدکنندگان مرغ نیز درباره افزایش قیمت این ماده پروتئینی هشدار دادند و خواستار برنامه ریزی برای در اختیار قرار گرفتن نهاده های دامی با قیمت های مناسب هستند تا قیمت مرغ به آسمان پرواز نکند.

البته وزیر جهادکشاورزی در این باره وعده داده که ارز ۴۲۰۰ تومانی تاثیر در این زمینه نداشته باشد، محمود حجتی با بیان این که نهاده های کالا های اساسی در بخش کشاورزی مانند ذرت و کنجاله سویا عمدتا در صنعت دام و طیور مصرف می شود، گفت: این نهاده ها سهم بالایی در قیمت تمام شده کالا های اساسی دارند و به خاطر آن که قیمت کالا های اساسی از افزایش نرخ ارز از حدود ۳۸۰۰ تومان (مبادله ای) به ۴۲۰۰ تومان متاثر نشود، دولت تصمیم گرفت با اختصاص تفاوت نرخ ارز، از افزایش قیمت کالا های اساسی جلوگیری کند.

وی با اشاره به این که قیمت کنجاله سویا، دانه های روغنی و ذرت در بازار های جهانی در حال افزایش است، تاکید کرد: با تصمیم اخیر دولت، افزایش قیمتی در نهاده های تولید کالا های اساسی در بخش کشاورزی به خاطر یکسان سازی نرخ ارز نخواهیم داشت.

به گزارش میزان با توجه به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان مسئولان باید از هم اکنون به فکر تنظیم بازار مواد پروتئینی باشند تا در این ماه که تقاضا بیشتر می شود بازار دچار تنش نشود و قیمت ها رشد نکند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

گزارش تصویری/پاکسازی یکی از مهمترین مقرهای داعش توسط نُجَباء

گزارش تصویری/پاکسازی یکی از مهمترین مقرهای داعش توسط نُجَباء

گزارش میدانی رویترز از بازار قاچاق ارز ایران

گزارش میدانی رویترز از بازار قاچاق ارز ایران

تبلیغات

آسیاتک