آسیاتل

بازدید: 25

واقعیاتی درباره جنگ‌های آمریکا در ۲۰۰ سال گذشته + اینفوگرافیک

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1237302
طبق تحقیقی که اواخر سال ۲۰۱۵ در گلوبال ریسرچ منتشر شد، ایالات متحده از بعد از جنگ جهانی دوم حداقل در کشتار ۲۰میلیون انسان در جهان نقش‌آفرینی مستقیم کرده است.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،  دولت آمریکا، همراه با دولت های فرانسه و انگلیس بامداد شنبه به بهانه ادعایی نقش آفرینی دمشق در حمله شیمیایی «دوما»، به مواضعی در سوریه حمله کرد.

درباره اینکه دولت سوریه کاملاً از اتهام به کارگیری سلاح های شیمیایی در این منطقه مبرّا است ادله های مهمی وجود دارد از جمله اینکه حتی وزیر دفاع آمریکا هم به این مسئله اعتراف کرده است. جدا از این، کارشناسان مسائل حقوقی هم وجاهت قانونی این حملات را کاملاً از منظر قوانین بین المللی زیر سؤال می برند.

با وجود این، در این مطلب، مدعای دولت آمریکا مبنی بر مداخله بشردوستانه است.

یک آمار بسیار قابل توجه درباره ادعای آمریکا وجود دارد. طبق تحقیقی که اواخر سال ۲۰۱۵ در گلوبال ریسرچ منتشر شد، ایالات متحده از بعد از جنگ جهانی دوم حداقل در کشتار ۲۰ میلیون انسان در جهان نقش آفرینی مستقیم کرده است.

از ۱۹۴ کشور دنیا، ۱۳۶ کشور جمعیتی زیر ۲۰ میلیون نفر دارند، یعنی اگر آمریکا می خواست تمام توان خود را روی یک کشور متمرکز کند، سه چهارم کشور های دنیا مستعد این بودند که آمریکا با خوی به اصطلاح انساندوستانه و مداخلات بشردوستانه خود آن کشور را از بیخ وبن نابود کند.

واقعیاتی درباره جنگ های آمریکا در ۲۰۰ سال گذشته + اینفوگرافیک
همچنین اگر مجموع جمعیت کشور ها را در نظر بگیریم، نتیجتاً ایالات متحده رأساً به اندازه مجموع کل جمعیت ۴۵ کشور دنیا آدم کشته است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/
 
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت