آسیاتل

بازدید: 50

بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات بهزیستی قرار دارند

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1235301
سلامت نیوز: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به حمایت از پشت نوبتی های این سازمان در سال جاری گفت بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات مختلف سازمان بهزیستی قرار دارند. به گزارش سلامت نیوز، حسین نحوی نژاد در گفت وگو با پانا، درخصوص افز

سلامت نیوز: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به حمایت از پشت نوبتی های این سازمان در سال جاری گفت بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات مختلف سازمان بهزیستی قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز، حسین نحوی نژاد در گفت وگو با پانا، درخصوص افزایش حمایت از مستمری بگیران سازمان بهزیستی در سال 97 گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه افزایش مستمری مددجویان در دستور کار قرار گرفت که از سال 96 انجام شد و این قانون حکم کرده که در سال97 افراد پشت نوبتی تحت پوشش و حمایت قرار بگیرند.

وی افزود: اکنون بیش از 100 هزار نفر با معلولیت شدید در نوبت دریافت مستمری دائم هستند که اجرای آن نیازمند تأمین اعتبار است و سعی می شود این موضوع به تدریج محقق شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به پشت نوبتی های این سازمان گفت: بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات مختلف سازمان بهزیستی قرار دارند که بازهم به علت کمبود اعتبار از دریافت این خدمات محروم هستند.

به گفته وی، هر ماه حدود 40 تا 80 میلیارد تومان یارانه به 2 هزار مرکز بهزیستی پرداخت می شود و بیش از 120 هزار فرد دارای معلولیت، سالمند یا بیماری مزمن روانی در این مراکز به صورت روزانه یا شبانه روزی نگهداری می شوند.

نحوی نژاد درخصوص قانون جامع حمایت از حقوق معلولان نیز گفت: معلولیت یک فرایند در زندگی افراد است که نیازمند خدمات چند لایه و بین بخشی است و ارائه خدمات به این افراد از تشخیص به موقع آغاز می شود. در این راستا قانون حمایت از معلولان تدوین شده و این قانون در جهت اشتغال زایی و توانمندسازی افراد معلول است که علاوه بر بهزیستی، سازمان های دولتی باید باید در جهت اشتغال زایی این قشر آسیب پذیر گام بردارند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت