آسیاتل

بازدید: 49

سهم بیش از ۲۴ درصدی مالیات بر ارزش افزوده در سبد مالیاتی کشور+جدول

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1234286
طبق آمار بانک مرکزی در یازده ماه اول سال گذشته، مالیات بر ارزش افزوده سهم ۲۴.۴ درصدی در سبد مالیاتی داشته که این رقم در سال ۹۵ در حدود ۲۱.۸ درصد بوده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، مالیات بر ارزش افزوده از جمله درآمد های دولتی است که طی چند سال گذشته و با سیاست افزایش سهم این مالیات، میزان قابل توجهی از سبد مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

بنا بر آمار منتشره از سوی بانک مرکزی طی ۱۱ ماهه ابتدایی سال، ۲۲۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده درآمد کسب شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۸۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ثبت رسیده و این نشان از افزایش ۲۰.۶ درصدی است.

بنا بر این آمار مصوب یازده ماهه اخذ مالیات بر ارزش افزوده ۲۵۳ هزار میلیارد ریال و میزان کل آن در سال ۹۶ در حدود ۲۷۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال محاسبه شده است.

همچنین مالیات بر ارزش افزوده سهم ۲۴.۴ درصدی در سبد مالیاتی دارد که این رقم در سال ۹۵ در حدود ۲۱.۸ درصد بوده است.

گفتنی است در ۱۱ ماهه ابتدایی امسال سهم مالیات های غیر مستقیم از کل در آمد های مالیاتی در ۵۶.۳ درصد بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۰.۷ درصد اعلام شده است.

در میان مالیات های غیرمستقیم مالیات بر کالا و خدمات با سهم ۳۷.۲ درصد، مالیات بر ارزش افزوده با سهم ۲۴.۴ درصد و مالیات بر واردات با سهم ۱۹.۱ درصد بیشترین سهم و عوارض خروج مسافر از مرز های کشور با سهم ۰.۳ درصد، مالیات بر فروش سیگار با سهم ۰.۴ درصدی و مالیات بر نقل و انتقال اتومبیل با سهم ۰.۶ درصدی کمترین سهم را در مجموع مالیات های غیر مستقیم دارد.

گفتنی است مالیات حقوق ورودی سایر کالا ها با ۲۹.۱ درصد بیشترین افزایش و دو درصد مالیات بر سایر کالا ها با کاهش ۸۷.۶ درصد بیشترین کاهش را در میان مالیات های غیرمستقیم از آن خود کرده است.
 


سهم بیش از ۲۴ درصدی مالیات بر ارزش افزوده در سبد مالیاتی کشورانتهای پیام/

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

تبلیغات

آسیاتک حمایت