آسیاتل

بازدید: 34

ترکیه: بازگشت غیرنظامیان به عفرین آغاز شده است

منبع : عصر ایران کد خبر: 1217382
خلوصی آکار، رئیس ستادکل ارتش ترکیه در بیانیه‌ای گفت: هدف اصلی این عملیات تضمین بازگشت امن و صلح آمیز غیرنظامیانی بود که با آزار و اذیت و سرکوب از جانب این گروه‌های تروریستی مواجه شده بودند.

رئیس ستادکل ارتش ترکیه اعلام کرد، بازگشت غیرنظامیان به مناطق پاکسازی شده از تروریست ها در عفرین واقع در شمال غرب سوریه آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ترکیه ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی عملیات "شاخه زیتون" را برای پاکسازی عفرین از تروریست های داعش و یگان های مدافع خلق و حزب کارگران کردستان موسوم به پ.ک.ک آغاز کرد.

اخیرا نیروهای تحت حمایت ترکیه مرکز شهر عفرین را که یکی از پناهگاه های اصلی نیروهای پ.ک.ک و یگان های مدافع خلق از سال ۲۰۱۲ بوده است، آزاد کردند.

خلوصی آکار، رئیس ستادکل ارتش ترکیه در بیانیه ای گفت: هدف اصلی این عملیات تضمین بازگشت امن و صلح آمیز غیرنظامیانی بود که با آزار و اذیت و سرکوب از جانب این گروه های تروریستی مواجه شده بودند.

این اظهارات خلوصی آکار در جریان بازدیدش از واحدهای نظامی، مراکز و مقرهای فرماندهی در استان های هاتای و کیلیس مطرح شد.

آکار گفت: ارتش ترکیه برای تامین خدمات درمانی و دیگر حمایت ها از این غیرنظامیان با نهادهای دولتی همکاری کرده است.

وی افزود: ۱۵۷ پرسنل نظامی که در عفرین زخمی شده بودند، پس از درمان به صورت داوطلبانه به میدان نبرد بازگشتند.

ژنرال خلوصی آکار تصریح کرد: این عملیات تحت چارچوب حقوق ترکیه بر مبنای قوانین بین المللی، قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، حق دفاع از خود که تحت منشور سازمان ملل است و احترام به تمامیت ارضی سوریه صورت گرفته است.

به گفته رئیس ستاد کل ارتش ترکیه، هدف این عملیات این است که "ثبات و امنیت را در امتداد مرزهای ترکیه تا این منطقه ایجاد و از شهروندان سوری در برابر ظلم و ستم تروریست ها حفاظت کند".

ارتش ترکیه همچنین تاکید کرده که در جریان این عملیات تنها اهداف تروریستی نابود شده اند و نهایت دقت برای عدم صدمه زدن به غیرنظامیان اتخاذ شده است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت