آسیاتک

بازدید: 74

ترشحات واژن و بارداری، زنان بدانند

منبع : نی نی بان کد خبر: 1216446
ترشحات (مخاط یا موکوس) سرویکس از جمله چیزهایی است که خانم‌ها خیلی به آن اهمیت نمی‌دهند.
ترشحات (مخاط یا موکوس) سرویکس از جمله چیزهایی است که خانم‌ها خیلی به آن اهمیت نمی‌دهند اما خصوصا زمانی که برای بارداری اقدام می‌نمایند، واقعا چیز مهمی است. بافت، رنگ و حجم موکوس سرویکس (دهانه رحم) حاوی اطلاعات مهمی درباره باروری است و می‌تواند برای زمانبندی رابطه جنسی و حداکثر شدن احتمال باردار شدن به شما کمک کند.

ترشحات سرویکس (دهانه رحم) چیست؟
ترشحات دهانه رحم شامل مایعاتی است که برای مرطوب نگهداشتن و محافظت از دهانه رحم ترشح می‌شود. غلظت این مایعات در چرخه قاعدگی از رقیق و چسبناک تا غلیظ و خمیری شکل، تغییر می‌کند. عامل این تغییرات ماهانه مثل خیلی از تغییرات دیگر بدن، هورمون‌ها هستند. در طول چرخه قاعدگی، تخمدان‌ها میزان استروژن آزاد شده را افزایش می‌دهند تا پیامی صادر شود که غلظت ترشحات سرویکس باید تغییر پیدا کند. در نتیجه این اتفاق آمادگی سرویکس برای پذیرش اسپرم افزایش می‌یابد.

تغییرات موکوس در بارداری، چه چیزی را نشان می‎‌دهد؟
حالا که باردار شده‌اید باید خیلی حواستان را برای شناسایی تغییرات ترشحات بدن جمع کنید. وقتی که لقاح اتفاق می‌افتد نقش موکوس‌های سرویکس پر رنگتر شده و حفاظت و تغذیه تخمک به تازگی بارور شده را به عهده می‌گیرند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در ادامه بارداری، ترشحات دهانه رحم برای تقویت ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلای جنین به عفونت استفاده می‌شوند.

آیا بوسیله تغییرات ترشحات سرویکس می‌توان متوجه باروری و بارداری شد؟
شاید چک کردن تغییرات ترشحات به صورت روزانه کاری خسته کننده باشد اما راهی مناسب برای تعیین میزان باروری بدن شما است. اما بوسیله آن نمیتوان احتمال باردار شدن را به طور دقیق پیش بینی کرد. در هر صورت، این کار برای شما هزینه‌ای ندارد، در خانه و توسط خودتان قابل انجام است و نیازی به کم دیگران ندارد. باید آنرا به صورت یک عادت در بیاورید. بعد از مدتی به آسانی می‌توانید تغییرات ترشحات بدن را متوجه شوید. به همین منظور، می‌بایست به دقت الگوهای ماهانه تغییرات را زیر نظر بگیرید. این تغییرات به صورت حجم، میزان چسبندگی و یا لزج بون، رنگ و غلظت نمایان می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد خانم‌ها با بررسی الگوهای تغییرات موکوس، می‌تواتند شانس بارداری خود را افزایش دهند.

چه چیزی باعث تغییرات موکوس قبل و در حین بارداری می‌شود؟
بسیاری از هورمون‌هایی که عادت ماهیانه را تنظیم می‌کنند، (استروژن و پروژسترون)، مسئول تغییرات ماهانه ترشحات دهانه رحم قبل و در حین بارداری هستند.

چه چیزهای دیگری باعث تغییرات ترشحات می‌شود؟
برای تنظیم بهتر زمانبندی روابط عاشقانه خود به منظور باردار شدن، از دوش واژینال و لوبریکانت‌ها استفاده نکنید چون این محصولات غلظت ترشحات را تغییر می‌دهند و شما نمی‌توانید روند تغییرات را متوجه شوید.
چیزهای دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند تفسیر تغییرات موکوس را خدشه‌دار کند. داروهای باروری کلومید و گنادوتروپین، آنتی هیستامین، آنتی بیوتیک‌ها‌، دیورتیک، ویتامین‌ها و داروهای ضد سرفه از جمله این موارد هستند. اثر قرص‌های جلوگیری از بارداری، چاقی و بیماری‌های مقاربتی و عفونت واژن نیز می‌تواند بر ترشحات واژن تاثیر بگذارد.

وقتی که ترشحات واژن تغییر می‌کند آیا باید به پزشک اطلاع داد؟
ترشحات سرویکس پیش آهنگ سلامتی شما قبل و در حین بارداری است. اگر ترشحات بدبو، همراه با بوی زُهم ماهی و رنگ سبز است این نشانه عفونت است که بلافاصله باید به پزشک خود اطلاع دهید.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش روزنامه جوان از باغ تالارهای عروسی حاشیه تهران: هنوز پای انقلاب به آنجا نرسیده / هیچ‌کس هم به روی خودش نمی‌آورد

گزارش روزنامه جوان از باغ تالارهای عروسی حاشیه تهران: هنوز پای انقلاب به آنجا نرسیده / هیچ‌کس هم به روی خودش نمی‌آورد

گزارشی هولناک از کودکان کاری که ناپدید می شوند

گزارشی هولناک از کودکان کاری که ناپدید می شوند

سخنگوی صنعت برق: برای ماه آینده، شرایط خوبی گزارش نشده / خاموشی‌ها تا اوایل شهریور ادامه دارد / با مدیریت انجام شده، مصرف نسبت به سال قبل تنها ۳ درصد افزایش یافت

سخنگوی صنعت برق: برای ماه آینده، شرایط خوبی گزارش نشده / خاموشی‌ها تا اوایل شهریور ادامه دارد / با مدیریت انجام شده، مصرف نسبت به سال قبل تنها ۳ درصد افزایش یافت

تبلیغات

آسیاتک حمایت