آسیاتک

بازدید: 13

آیا افراد باهوش عمری طولانی تر دارند؟‎

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1210048
سلامت نیوز: به نظر شما چه رابطه ای میان بهره هوشی و طول عمر وجود دارد؟ آیا هوش بیشتر می تواند ضامن عمری طولانی باشد؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا زندگی، ممکن است در ظاهر هوش و طول عمر دو مقوله جداگانه و بدون ارتباط به نظر برسند؛ ولی واقعیت م


سلامت نیوز: به نظر شما چه رابطه ای میان بهره هوشی و طول عمر وجود دارد؟ آیا هوش بیشتر می تواند ضامن عمری طولانی باشد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا زندگی، ممکن است در ظاهر هوش و طول عمر دو مقوله جداگانه و بدون ارتباط به نظر برسند؛ ولی واقعیت ماجرا این است که هرچه بهره هوشی یک فرد بیشتر باشد احتمال اینکه سال های طولانی تری عمر کند افزایش می یابد. این موضوعی از آنجا ناشی می شود که ژن های هوشمندی و ذکاوت مربوط می شود، ژن هایی که نقش عمده ای در طول عمر ما ایفا می کنند.

تا امروز بیش از ۵۰۰ ژن شناسایی شده است که ارتباطی مستقیم با بهره هوشی بالاتر دارند، رقمی که ۱۰ برابر بیشتر از آن چیزی است که پیش از این تصور می شود. این میزان تسلط بر ژن های هوشمندی امکان تشخیص سریع و بدون زحمت بهره هوشی انسان با استفاده از یک آزمایش DNA فراهم ساخته است. بخشی از این ژن ها نه تنها باعث انتقال سیگنال ها به نقاط مختلف مغز می شوند بلکه از آن مقابل زوال عقل و مرگ زودرس محافظت می کنند.

به گفته متخصصان، هوش یک امر وراثتی است و بر اساس تخمین های موجود ۵۰ تا ۸۰ تفاوت ها در هوش به وسیله فاکتورهای ژنتیکی قابل توضیح و تشخیص است. بر همین اساس، افرادی که از توانایی شناختی بالاتری برخوردار هستند توان فیزیکی و ذهنی بیشتری نیز دارند و می توانند عمر طولانی تر هم داشته باشند.

به همین خاطر، احتمال ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در این گروه کمتر از دیگران است. بنابراین، آنچه به واسطه رابطه بیولوژیک با پدر و مادر به انسان منتقل می شود نه تنها هوش او را تعیین می کند بلکه بر طول عمر نیز اثر مستقیم دارد.

منبع دیلی میل

loading...

 • آیا افراد باهوش عمری طولانی تر دارند؟‎


  سلامت نیوز: به نظر شما چه رابطه ای میان بهره هوشی و طول عمر وجود دارد؟ آیا هوش بیشتر می تواند ضامن عمری طولانی باشد؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از ش
 • کودکان باهوش عمر طولانی‌تری دارند


  محققان بر این باورند که احتمالا افراد باهوش‌تر بیشتر از سلامت خود مراقبت می‌کنند و کم‌تر احتمال دارد سراغ سیگار بروند.
 • افراد باهوش تمرکز ذهنی بالاتری دارند


  مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد افراد باهوش افراد تمرکز ذهنی بالاتری برخوردارند دارند و خیلی بیش‌تر از سایر نواحی درگیر تبادل اطلاعات هستند.
 • ۳ راز داشتن عمری طولانی را بشناسید


  داشتن نگاهی مثبت به زندگی، جسارت و سرسختی و همچنین پرمشغله بودن، راز عمری طولانی است. محققان دانشگاه رم در ایتالیا و دانشگاه کالیفرنیا در سن‌دیه‌گو، ب
 • چگونه عمری طولانی داشته باشیم؟


  هنگامی که موضوع جوان باقی ماندن مطرح می‌شود، فعال باقی ماندن تنها به جنبه جسمانی محدود نمی‌شود، بلکه جنبه‌های اجتماعی زندگی را نیز در بر می‌گیرد.
 • با این ۵ تغییر ساده عمری طولانی را تجربه کنید


  هنگامی که موضوع جوان باقی ماندن مطرح می شود، فعال باقی ماندن تنها به جنبه جسمانی محدود نمی شود، بلکه جنبه های اجتماعی زندگی را نیز در بر می گیرد.
 • با این 5 تغییر ساده عمری طولانی را تجربه کنید


  هنگامی که موضوع جوان باقی ماندن مطرح می شود، فعال باقی ماندن تنها به جنبه جسمانی محدود نمی شود، بلکه جنبه های اجتماعی زندگی را نیز در بر می گیرد.
 • قهوه بنوشید، عمری طولانی داشته باشید


  سلامت نیوز: بسیاری از روی عادت یا علاقه صبح خود را با یک نوشیدنی گرم و کافئین دار شروع می کنند؛ نوشیدنی که اگرچه با هدف ازبین رفتن خواب آلودگی مصرف م
 • توصیه امام صادق(ع) برای داشتن عمری طولانی


  حدیثی از امام صادق (علیه ‌السلام) را در ادامه می خوانید.
 • آیا افراد چپ‌دست، باهوش‌ترند؟


  امروز 22 مرداد(13 آگوست)،روز جهانی چپ‌دست‌ها نام‌گذاری شده است. دلیل این مناسبت، انتقاد از تمامی امکانات و ابزارهایی است که تنها برای راست‌دستان طراحی
دانلود نرم افزار

تبلیغات

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان