آسیاتل

بازدید: 35

عرضه میوه شب عید در ۴۵۰ واحد در تهران

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1209933
رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران گفت: برای تنظیم بازار شب عید ۴۵۰ مرکز شامل واحدهای صنفی، مراکز سیار و غرف میادین میوه و تره‌بار، میوه تنظیم بازاری با قیمت مصوب پرتقال ۱۸۰۰ تومان و سیب ۲۷۰۰ در تهران عرضه می‌کنند.

رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران گفت: برای تنظیم بازار شب عید ۴۵۰ مرکز شامل واحدهای صنفی، مراکز سیار و غرف میادین میوه و تره‌بار، میوه تنظیم بازاری با قیمت مصوب پرتقال ۱۸۰۰ تومان و سیب ۲۷۰۰ در تهران عرضه می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم: سعید سبزعلی رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران و نماینده تعزیرات حکومتی، اظهار کرد: توزیع میوه تنظیم بازار برای شب عید در میادین میوه و تره بار شهردار تهران از امروز آغاز شده است.

وی افزود: برای تنظیم بازار میوه شب عید همچنین ۵۱ مکان سیار توزیع میوه به صورت چادر نیز ایجاد شده است، اتحادیه فروشندگان میوه نیز بر اساس ظرفیت خود روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ واحد صنفی را معرفی می کنند تا محصولات تنظیم بازاری در اختیار آن ها قرار گیرد وزیر نظر کمیته تنظیم بازار اقدام به عرضه خواهند کرد.

رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران ادامه داد: در صورتی که از پتانسیل های کامل استفاده شود و اتحادیه فروشندگان میوه بتوانند تا سقف ۳۰۰ واحد صنفی را معرفی کنند به صورت بلقوه امکان توزیع میوه شب عید در ۴۰۰ تا ۴۵۰ واحد عرصه میوه وجود دارد.

سبزعلی در ارتباط با کیفیت میوه های تنظیم بازار شب عید گفت: این محصولات در سال جاری کیفیت مناسبی دارد، زیرا قبل از ذخیره سازی توسط یک شرکت بازرسی مورد بررسی قرار گرفته است و محصولات بی کیفیت را ارجاع داده است و قبل از ذخیره سازی از گردانه حذف شده است.

وی خاطر نشان کرد: میوه های تنظیم بازاری قبل از عرضه به بازار مصرف مجددا مورد بازرسی و سورت مجدد قرار می گیرد و میوه های ضعیف و ایراددار حذف خواهد شد.

رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران گفت: سیب عرضه شده در طرح تنظیم بازار محصول درجه یک دماوند و پرتقال عرضه شده نیز محصول ممتاز شمال کشور است و قرار بر این است که در سال جاری هیچ محصول خرابی در بازار عرضه نشود.

سبزعلی با تاکید بر اینکه در بازار شب عید امسال میوه های تنظیم بازاری پیشرفت خوبی از نظر کیفیت داشته است، ما به عنوان دستگاه بازرسی در سطح عرضه نیز اجازه نخواهیم داد محصولات بی کیفیت عرضه شود و امیدواریم که مردم رضایت لازم را داشته باشند.

وی افزود: در صورتی که اصناف عرضه کننده میوه شب عید نرخ های مصوب را رعایت نکنند، طبق قانون ۵۷ نظام بانکی با آن ها برخورد خواهد شد و برگه جریمه صادر می شود.

نماینده سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مردم نیز می توانند گزارش های خود را به سامانه مردمی ۱۲۷ اعلام کنند تا همکاران ما به سرعت به محل اعزام شوند و برخورد لازم را انجام دهند؛ در سال جاری همچنین واحد های بازرسی نیز در مراکز میوه شب عید به صورت مستقر حضور دارند.

سبزعلی در پایان با اشاره به نرخ میوه تنظیم بازاری گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال ۱۸۰۰ تومان و سیب دماوند زرد و قرمز ۲۷۰۰ تومان است، اما در صورتی که نیاز باشد این قیمت ها به سرعت تعدیل می شود، زیرا بر اساس تنظیم ستاد تنظیم بازار نرخ های میوه های تنظیم بازاری باید ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار باشد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت