آسیاتل

بازدید: 54

میدل ایست مانتیور خبر داد: نامه‌نگاری عربستان و اسراییل برای مقابله با ایران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1192067
میدل ایست مانیتور در مطلبی نوشت: در جریان سفر ولی‌عهد عربستان به مصر، میان مقامات اسرائیلی و سعودی علیه ایران مکاتبه و نامه‌نگاری انجام شده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، میدل ایست مانیتور در مطلبی نوشت: در جریان سفر محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان به مصر، میان مقامات اسرائیلی و سعودی علیه ایران مکاتبه و نامه نگاری انجام شده است.

بر این اساس، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی درباره پاره ای از مسائل از جمله مقابله با ایران، مکاتبات و نامه نگاری انجام دادند. وبگاه «میدل ایست مانیتور» به نقل از نشریه عبری زبان «اسرائیل هیوم» نوشت در جریان سفر «محمد بن سلمان» به قاهره، وی از طریق واسطه های مصری نامه هایی را به دست مقامات اسرائیلی رسانده است.

این وبگاه به نقل از منابع عالی رتبه مصری نوشت با اینکه تماس مستقیمی بین مقامات سعودی و اسرائیلی انجام نشد اما سرویس های امنیتی مصر مکاتبات و نامه ها را بین دو طرف رد و بدل کردند.

بر این اساس، نامه نگاری ها روی موضوع مقابله با ایران و توافق صلح در منطقه تمرکز کرده بود. در این نامه ها، عربستان و رژیم صهیونیستی نگرانی های مشترکی درباره آنچه که «تهدید ایران» در خاورمیانه عنوان شده، ابراز کردند.

این منابع با نگاه جهت دار به اختلافات مذهبی در خاورمیانه می گویند که نامه نگاری های عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی نشان دهنده سطح نزدیک هماهنگی ها و همکاری های امنیتی اسرائیل با محور کشورهای عربی وهابی علیه ایران و محور تشیع است.

منبعی که این نامه نگاری ها را افشا کرده ، می گوید با توجه به مرز دریایی مشترک عربستان سعودی، مصر، اردن و فلسطین اشغالی، ایجاد چارچوب بین المللی که در پروژه شهر نوین عربستان که اسرائیل نیز بخشی از آن باشد، ضروری است.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت