آسیاتل

بازدید: 30

«رقص دختران مقابل شهردار تهران» یک هنجارشکنی اتفاقی نیست

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1189572
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره «رقص دختران مقابل شهردار» گفت: بنده اساساً این هنجارشکنی را اتفاقی نمی‌دانم، چون در برنامه‌هایی که شهردار حضور می‌یابد، ملاحظات خاصی از سوی اطرافیان و نزدیکان او وجود دارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس، همایش بانوان شاغل شهرداری تهران که روز سه شنبه با حضور محمدعلی نجفی شهردار تهران و تعدادی از معاونان و مشاوران وی برگزار شد، با رقص دختران و آواز زنان همراه بود. این موضوع، واکنش های انتقادی بسیاری را در پی داشت.

حجت الاسلام حسن ناصری پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: تا آنجا که بنده مطلع هستم سازمان فرهنگی هنری در این رویداد دخالتی نداشته است و آن را نقد و محکوم می کنم و از دستگاه قضا هم انتظار پیگیری دارد.

وی ادامه داد: بنده اساساً این هنجارشکنی را اتفاقی نمی دانم، چون در برنامه هایی که شهردار حضور می یابد، ملاحظات خاصی از سوی اطرافیان و نزدیکان او وجود دارد و کوچکترین موضوعات هم رصد می شود. بنابراین حرکات موزون دختران یک اتفاق نبوده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: با نگاهی به صفحه فرهنگ کشور در می یابیم مباحثی مانند «لفظ اختیاری و اجباری برای حجاب، حضور زنان در ورزشگاه ها، بازی ورزشکاران با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس و ...» یک جریان است و معتقدم سیستم قضایی کشور باید این جریان را بشناسد و همانطور که دادستان محترم تهران گفتند، تعقیب شود.

ناصری پور با اشاره به تجربه چندماهه اش در مدیریت جدید شهرداری تهران گفت: معتقدم یک جریان خاص در فضای فرهنی کشور در حال پیگیری است. به عنوان نمونه، برنامه های نوروزی امسال شهرداری روی نوروز باستانی متمرکز است که درست است و اشکالی هم ندارد، اما نباید فقط به آن پرداخت؛ چون نوروز امسال با ایام مبارک ماه رجب و سنت حسنه اعتکاف همراه است.

این کارشناس فرهنگی خاطرنشان کرد: چندان امیدی به دستگاه های متولی فرهنگی کشور نیست، بنابراین باید به ندای «آتش به اختیار» رهبر انقلاب لبیک گفت و «کار فرهنگی خودجوش و تمیز» را گسترش داد.

ناصری پور در پایان تأکید کرد: در آینده نه چندان دور، بسیاری موضوعات و مطالب فرهنگی و اجتماعی در حوزه های مدیریت شهری و کشور را خواهم گفت.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

تبلیغات

آسیاتک حمایت