آسیاتل

بازدید: 23

لندن خواستار پایان یافتنِ شلیک موشک‌های ایرانی به سوی عربستان شد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1186838
وزیر خارجه انگلیس مدعی شد عربستان سعودی حق دارد از امنیت خود دفاع کند و اینکه موشک‌های ایرانی توسط حوثی‌ها به سوی عربستان شلیک شوند، مسئله غیرقابل پذیرشی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به روزنامه الشرق الاوسط گفت در گفت‌وگوها با مقامات سعودی در لندن بر مسئله تقویت روابط دوجانبه تاکید خواهد کرد.

همزمان با آغاز سفر سه روزه ولی‌عهد عربستان به انگلیس، جانسون به الشرق الاوسط گفته است، لندن نگرانی مشابه با نگرانی ریاض درباره نقش ایران در خاورمیانه دارد و نقش ایران در یمن باید مهار شود.

جانسون که کشورش بیشترین تسلیحات و تجهیزات نظامی عربستان در جنگ علیه غیرنظامیان یمنی را تامین می‌کند، در ادامه به الشرق الاوسط گفت که عربستان سعودی حق دارد تا از امنیت خود دفاع کند. وی مدعی شد این مسئله غیر قابل پذیرش است که موشک‌های ایرانی بوسیله حوثی‌ها در یمن علیه پادشاهی سعودی شلیک شوند. وزیر خارجه انگلیس همچنین خواستار پایان دادن به این خشونت‌ها شد. 

وزیر خارجه انگلیس در ادامه به مسئله سوریه اشاره کرد و گفت تراژدی وحشتناکی در سوریه روی داده و انگلیس با عربستان موافق است که باید مذاکراتی در ژنو آغاز کرد تا فرآیند سیاسی برای مسئله سوریه کلید بخورد. 

جانسون گفت تحولات در غوطه شرقی دمشق فجیع است و مدعی شد این فاجعه بعد از بمباران شدید حکومت سوریه روی داد که صدها نفر از غیرنظامیان را کشته است. 

وی اظهار امیدواری کرد که روسیه و سوریه متوجه شوند جنگ نمی‌تواند بدین صورت ادامه یابد. جانسون گفت راه حل سیاسی لازم است و باید معارضان سوری نیز بخشی از گفت‌وگوها برای دست یابی به راه حل سیاسی در این کشور باشند. 

محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان سعودی از روز چهارشنبه (امروز) تا جمعه در انگلیس خواهد بود و با مقامات سیاسی انگلیس دیدار خواهد کرد. وی با خاندان سلطنتی و مقامات امنیتی انگلیس نیز دیدار خواهد داشت. 

انتهای پیام/م

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت