آسیاتل

بازدید: 57

آشفته بازار روغن زیتون در ایام پایانی سال/نرخ هر لیتر روغن زیتون 50 هزار تومان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1185994
عضو شورای ملی زیتون گفت: افزایش تورم، نوسان نرخ ارز و تبدیل ارز مبادله‌ای به آزاد برای واردات، شوک قابل توجهی به بازار روغن زیتون وارد کرد.

آشفته بازار روغن زیتون در ایام پایانی سال/نرخ هر لیتر روغن زیتون 50 هزار توماننادر جلالت عضو هیئت مدیره شورای ملی زیتون در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت قیمت روغن زیتون در ایام پایانی سال بازار، اظهار کرد: افزایش تورم، نوسان نرخ ارز و تبدیل ارز مبادله ای واردات به آزاد، شوکی به بازار روغن زیتون وارد کرد به طوریکه افزایش قیمت، اثر سو در کاهش مصرف گذاشت.

به گفته وی، اگرچه افزایش قیمت روغن زیتون منجر به اقتصادی شدن تولید برای باغداران شد، اما به نظر می رسد که شوک بازار به سبب کاهش مصرف به نفع تولیدکننده و مصرف کننده نیست.

جلالت نرخ هر لیتر روغن زیتون را 50 هزار تومان اعلام کرد و گفت: البته با استمرار نوسان نرخ ارز، مجددا قیمت روغن زیتون در بازار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار خواهد گرفت.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زیتون از کاهش تولید این محصول خبر داد و افزود: با توجه به سال آور تولید و ارقام درشت زیتون، باغداران تمایل کمتری به روغن کشی محصول داشتند که در نهایت این امر کاهش تولید روغن نسبت به مدت مشابه سال قبل را به همراه داشت.

وی با اشاره به اینکه سالیانه 16 هزار تن روغن زیتون در داخل مورد استفاده قرار می گیرد، بیان کرد: براساس سرانه مصرف 200 گرمی روغن زیتون به ازای هر نفر و تولید 3 هزارتن روغن زیتون در داخل، مابقی نیاز کشور باید از طریق واردات تأمین شود که این امر به سبب نوسان نرخ ارز با کندی در حال انجام است.

انتهای پیام/

واردات روغن زیتون به کندی در حال انجام است

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت