آسیاتل

بازدید: 64

تاکنون تخلف خاصی گزارش نشده است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 117961
رئیس هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: تاکنون گزارش خاصی از(تخلف) اعلام نشده است و فقط در یکی دو شهر انتخابات کمی دیرتر شروع شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد محمودی شاه نشین با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران افزود: آن تعداد از حوزه هایی که انتخابات در آن به صورت الکترونیکی برگزار می شود قابلیت این را دارد که تا دو ساعت بعد از اتمام انتخابات نتایج آرا اعلام شود و به غیر از تهران که شمارش آرا در آن طول خواهد کشید در بقیه استان ها که صندوق های آن کمتر است نتایج زودتر اعلام خواهد شد.
وی درخصوص تعرفه ها نیز گفت: وزارت کشور تعرفه و اقلام مورد نیاز را به اندازه کافی پیش بینی کرده است و حتی در شعباتی که انتخابات در آن به صورت الکترونیکی برگزار می شود پیش بینی های لازم صورت گرفته است تا در صورت بروز مشکل انتخابات به صورت دستی برگزار شود.
محمودی شاه نشین درباره اینکه آیا امکان تقلب در شعباتی که به صورت الکترونیکی برگزار می شود وجود دارد یا خیر؟ پاسخ داد: در این شعبات تقلب در آن صفر است.
وی درباره اینکه نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران چه موقع اعلام خواهد شد؟ گفت: تهران قابل پیش بینی نیست و باید صبر کرد تا شمارش آرا نهایی شود که احتمالا دو روز طول می کشد.
محمودی شاه نشین در ادامه افزود: نتایج صندوق هایی که در آنها شمارش آرا انجام شده بلافاصله بعد از اتمام اعلام خواهد شد چراکه بعضی از شهرها تعداد صندوق ها کمتر است و شمارش آرا پایین تر انجام می شود که به محض اتمام نتایج اعلام خواهد شد.

شمارش آرای شوراها پس از شمارش آرای ریاست جمهوری 
رئیس هیات نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با بیان اینکه گزارش مهمی از تخلفات نرسیده است، گفت: شمارش آرای انتخابات شهر و روستا پس از شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آغاز می شود.
محمد محمودی شاه نشین پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور افزود : در بررسی های اولیه و توافق با وزارت کشور قرار بود 147 شهر و نزدیک 10 هزار شعبه الکترونیکی انجام شود، سخت افزار و نرم افزارهای مربوطه تهیه شد اما در جلسه روز گذشته هیات نظارت بر انتخابات شوراها مقرر شد که در141 شهر بصورت قطعی انجام شود.
وی گفت: قبل از این، پنج شهر از انجام انتخابات الکترونیکی اعلام انصراف کرده بودند و در 2 شهر بومهن و رودهن هم مقرر شد رای گیری بصورت دستی باشد.
رئیس هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با بیان اینکه با توافق با وزارت کشور، اول صندوق های انتخابات ریاست کشور بازگشایی می شود افزود: پس از شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری، آرای شوراها شمارش می شود ولی آرایی که الکترونیکی هستند، قابلیت این را دارند که حداکثر دو ساعت بعد از آغاز شمارش اعلام شوند.
محمودی شاه نشین گفت: تاکنون گزارش خاصی از تخلفات نرسیده و فقط یکی یا دو شهرها کمی دیرتر روند رای گیری را آغاز کرده اند و آن نیز به دلیل بررسی دوباره دستگاه ها بود.
رئیس هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا درباره تعرفه های رای و احتمال کمبود آن نیز گفت: وزارت کشور به اندازه کافی تعرفه پیش بینی کرده و حتی برای صندوق های الکترونیکی هم به اندازه کافی تعرفه پیش بینی شده است و اگر جایی دستگاه ها ایراد یابد، رای گیری بصورت دستی انجام خواهد شد.
وی یکی از مزایای انتخابات الکترونیکی را نداشتن رای باطله دانست و افزود: حتی بی سوادها نیز می توانند رای صحیح دهند.
محمودی شاه نشین با بیان اینکه شمارش و اعلام نتایج آرای تهران قابل پیش بینی نیست، اظهار داشت: مانند دیگر سنوات گذشته، فکر می کنم دو روز شمارش و اعلام نتایج به طول انجامد.
محمودی شاه نشین گفت: هر صندوقی که شمارش آن تمام شد، نتیجه آن را اعلام می کنیم و منتظر اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری نخواهیم بود.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت