آسیاتک

بازدید: 32

ضرورت تقسیم استان سیستان و بلوچستان در نامه نمایندگان مجلس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1153840
نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با ارسال نامه‌ای به رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس خواستار بررسی طرح امکان تقسیم استانشان شدند.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و حبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، نیمروز و هامون با ارسال نامه ای به کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی طرح امکان تقسیم استان سیستان و بلوچستان شدند.

متن نامه این 2 نماینده این استان به رئیس مرکز پژوهش های مجلس به این شرح است:

همانطور که مستحضرید استان سیستان و بلوچستان دارای استعداد و ظرفیت های فراوان است، اما علیرغم کارهای بسیار خوب نظام مقدس که بر هیچ منصفی پوشیده نیست و تشکر فراوان هم داریم ولی دارای انباشتگی و عقب ماندگی تاریخی است تصدیق می فرمایند که روش های کهنه و تکراری گذشته فاصله این استان و استان های پیشرفته را روز به روز بیشتر نموده است.

برای برون رفت از این وضع بایستی به روش های علمی، نو و شجاعانه متوسل گردید.

با توجه به گستردگی و پهناوری استان که فاصله دو شهر زابل و چابهار بیش از 900 کیلومتر می باشد، به اعتقاد و باور کارشناسان تقسیم استان یک ضرورت و فرصت است.

لازم به یادآوری است که در تائید این نظریه، نمونه های بسیار موفق هم در جهان و ایران وجود دارد که در ایران به عنوان مثال به قبل و بعد از خراسان ها اشاره نمود.

حال با توجه به مطالب فوق الذکر خواهشمند است دستور فرمایند در این زمینه اقدام لازم و مقتضی به عمل آید.

ضرورت تقسیم استان سیستان و بلوچستان در نامه نمایندگان مجلس

انتهای پیام/

 


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت