آسیاتل

بازدید: 27

کلیسای قیامت در بیت‌المقدس تعطیل شد

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1153831
رهبران سه‌شاخه مسیحیان کاتولیک، ارتودکس شرقی و ارامنه در اعتراض به سیاست‌های رژیم صهیونیستی علیه مسیحیان بیت‌المقدس، کلیسای قیامت را تعطیل کردند.

صراط: رهبران سه شاخه مسیحیان کاتولیک، ارتودکس شرقی و ارامنه در اعتراض به سیاست های رژیم صهیونیستی علیه مسیحیان بیت المقدس، کلیسای قیامت را تعطیل کردند.

به گزارش تسنیم، رهبران مسیحی بیت المقدس در یک اقدام نادر تصمیم گرفتند تا «کلیسای مقبره مقدس» (کلیسای قیامت) در بیت المقدس را تعطیل کنند. این اقدام در اعتراض به سیاست های مالیات گیری رژیم صهیونیستی است که به صورت غیرمنصفانه ای اجتماع مسیحیان را هدف قرار داده است.

بر باور مسیحیان، عیسی مسیح در جایی که اکنون کلیسای مقبره مقدس (کلیسای قیامت) بر روی آن قرار گرفته، به صلیب کشیده شده است. در زیرزمین این کلیسا مکانی قرار دارد که بر پایه محتوای انجیل (عهد جدید)، قبر عیسی مسیح در آنجا واقع شده است. هر یک از سه شاخه مسیحی کلیسای کاتولیک، ارتودوکس های شرقی و کلیسای ارامنه کنترل قسمتی از این کلیسا را در اختیار دارند و دعا و نیایش خود را در ساعت های مختلف روز و شب برگزار می کنند.

رهبران این سه شاخه مسیحی تصمیم گرفته اند در اعتراض به «کارزار سیستماتیک» مقامات اسرائیلی (علیه مسیحیان) این کلیسا را تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند. این کلیسا آخرین مرتبه در سال 1990 تعطیل شد، که در آن زمان نیز در اعتراض به تصرف یک ساختمان مسیحیان از سوی شهرک نشینان این اقدام صورت گرفت.

کلیسای قیامت یکی از مقدس ترین اماکن مسیحیان جهان است.

رهبران سه شاخه مسیحی می گوید این اقدام «قوانین مشابهی که در دوران تاریک اروپا علیه یهودیان اعمال می شد را برای ما به یاد می آورد».

رهبران مسیحی اعلام کرده اند که علیه تصمیم مقامات محلی بیت المقدس برای اعمال مالیات بر دارایی های کلیسا و همچنین لایحه پیشنهادی به کنیست اسرائیل برای دشوار کردن فروش دارایی های از سوی آن ها، اعتراض خواهند کرد.


loading...
 • کلیسای قیامت در بیت‌المقدس تعطیل شد


  رهبران مسیحی بیت‌المقدس در یک اقدام نادر تصمیم گرفتند تا «کلیسای مقبره مقدس» (کلیسای قیامت) در بیت‌المقدس را تعطیل کنند. این اقدام در اعتراض به سیاست‌های مالیات‌گیری رژیم صهیونیستی است که به صورت غیرمنصفانه‌ای اجتماع مسیحیان را هدف قرار داده است.
 • کلیسای قیامت در بیت‌المقدس تعطیل شد


  رهبران سه‌شاخه مسیحیان کاتولیک، ارتودکس شرقی و ارامنه در اعتراض به سیاست‌های رژیم صهیونیستی علیه مسیحیان بیت‌المقدس، کلیسای قیامت را تعطیل کردند.
 • بازگشایی کلیسای «قیامت» پس از سه روز


  گروه بین‌الملل - کلیسای «قیامت» شهر قدس که در اعتراض به سیاست‌های اسرائیل مبنی بر مالکیت‌های کلیسا تعطیل شده بود، بامداد امروز (9 اسفندماه) بازگشایی شد.
 • تعطیلی کلیسای «قیامت» در اعتراض به اسرائیل


  گروه بین‌الملل ـ رهبران مسیحی، در اعتراض به سیاست‌های مالیاتی اسرائیل، امروز (6 اسفندماه) کلیسای معروف «القیامة» (قیامت) در بخش قدیمی شهر قدس را بستند.
 • کلیدار کلیسای قیامت: از معاون ترامپ در قدس استقبال نخواهد شد


  کلیددار کلیسای قیامت بر مخالفت شدید با سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا به قدس و بازدید از کلیسای تاریخی یاد شده تأکید کرد.
 • کلیسای ننه مریم دومین کلیسای قدیمی جهان


  معماری انجام شده در ساختمان این کلیسای مقدس، به سبک معماری عمارات دوران ساسانیان است و می‌توان قرینه‌سازی زیبا را که در بنای آتشکده‌های ساسانی استفاده شده است، در این کلیسا نیز مشاهده کرد.
 • مستندسازی ۴۵۰ کلیسای ارمنی و ۱۵۰ کلیسای آشوری انجام شد


  معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شصت و سومین مراسم سالانه زیارتی قره کلیسا (تادیوس مقدس) از اجرای طرح‌های مرمتی و مستندسازی ۴۵۰ کلیسای ارمنی و ۱۵۰ کلیسای آشوری خبر داد.
 • علمای بیت المقدس: در مقابل تجاوزات صهیونیست ها در بیت المقدس بی تفاوت نباشید


  علمای برجسته فلسطینی از تمامی عرب ها و مسلمانان خواستند که در مقابل تجاوزات صهیونیست های اشغالگر در بیت المقدس بی تفاوت نباشند.
 • کسی که خدا را در «عرش» شاد کرد/ چرا روز «قیامت» روز خسارت است؟


  پیامبر(ص) خبر داده است که به ازای هر روز از ایام عمر و به عدد ساعت‌های شب و روز هر کس، خزانه‌ای موجود است. در روز قیامت که درهای آن باز می‌شود یک خزانه را پر از نور می‌بیند که به هنگام دیدنش شادی و سرور او را در برمی‌گیرد؛ به‌طوری‌که اگر بر دوزخیان ت
 • صوت/ حسرت روز قیامت


 • صوت/ چهره های شاد در روز قیامت


 • ارزشی که موجب قرب خدا در قیامت می‌شود


  صلح و آشتی از آموزه‌های اخلاقی دین مبین اسلام که در آیات متعددی از قرآن به آن اشاره شده است.
 • چگونگی احضار عمل در قیامت


  صحیفه جان هر انسانی مجموعه ای از اعمال، اخلاق و عقایدی است که به آن پای بند بوده است و این صحیفه را در قیامت به همراه دارد، پس جای هیچ انکاری نیست.
 • چرا «قیامت» روز بسیار سختى است؟


  در روز قیامت تمام عوامل ترس و وحشت، مجرمان را احاطه مى‌کند. در این روز هیچ‌گونه راه جبرانى وجود ندارد و گنهکاران به قدرى گرفتار اضطراب مى‌شوند که دوست دارند هر چه در جهان است، بدهند و از عذاب الهى نجات یابند.
 • یکی از بزرگترین حسرت‌ها در روز قیامت


  روز قیامت بزرگترین افسوسها، افسوس مردی است که مالی را که به ناروا گردآورده است او را به جهنم برد و دیگری را به بهشت ببرد.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت