آسیاتل

بازدید: 22

روایت پلیس فتا از هک ۱۲۰ سایت ایرانی

منبع : فرارو کد خبر: 1153824
سردار کمال هادیانفر در حاشیه افتتاحیه همایش روسای استانی پلیس فتا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزمایشگاه‌های ادله دیجیتال در چند حوزه نت‌ورک، شبکه، رمز و مالتی مدیا فعالیت می‌کند و تا قبل از سال 96، استان‌های فاید این آزمایشگاه مجبور بودند تا برای جمع‌آوری ادله از مجرمان، به استان‌های معین مراجعه کنند اما امسال از این لحظه تمام استان‌های کشور به این آزمایشگاه مجهز شدند.

 

سردار کمال هادیانفر در حاشیه افتتاحیه همایش روسای استانی پلیس فتا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزمایشگاه های ادله دیجیتال در چند حوزه نت ورک، شبکه، رمز و مالتی مدیا فعالیت می کند و تا قبل از سال 96، استان های فاید این آزمایشگاه مجبور بودند تا برای جمع آوری ادله از مجرمان، به استان های معین مراجعه کنند اما امسال از این لحظه تمام استان های کشور به این آزمایشگاه مجهز شدند.

به گزارش تسنیم، رئیس پلیس فتا ناجا افزود: در سال های اخیر 152 هزار ادله دیجیتال در پلیس فتا برسی شد که 60 درصد آن برای بررسی 102 هزار پرونده پلیس فتا و مابقی مربوط به پرونده های سایر پلیس های تخصصی همچون پلیس مبارزه با موادمخدر، آگاهی و پیشگیری بوده است.

وی تاکید کرد: با بهره مندی از ادله دیجیتال، دیگر نیازی به اعتراف و اقرار متهمان نیست و این ادله می تواند استناد قاضی برای صدور حکم را فراهم آورد.

وقوع 46 درصد جرائم در تلگرام؛ 20 درصد اینستاگرام

هادیانفر در پاسخ به سوالی درباره سهم شبکه های اجتماعی مختلف از جرائم فضای مجازی گفت: طبق آمار و گزارشات موجود، 46 درصد جرائم این فضا در شبکه تلگرام، 20 درصد در اینستاگرام و مابقی در 930 هزار سایت و شبکه اجتماعی دیگر اتفاق می افتد.

ارسال گزارش تخلف 100 تا 200 کانال به تلگرام در هر روز

رئیس پلیس فتا ناجا در پاسخ به سوالی درباره میزان برخورد با این جرائم نیز گفت: ما بر اساس سیاستی که شرکت تلگرام به ما تحمیل کرده می توانیم تخلفاتی در 4 حوزه پورن، تروریستی و ... به این شرکت ارائه دهیم و با توجه به این موارد روزانه 100 تا 200 کانال که حاوی این موضوعات هستند را به این کمپانی معرفی کرده که برخی از آن ها از دسترس خارج و برای برخی نیز ترتیب اثر داده نمی شود.

واکنش پلیس به شایعه فیلتر تلگرام در اوایل سال 97

وی در پاسخ به سوالی در خصوص شایعه فلیتر تلگرام در اوایل سال آینده گفت: پلیس مطابق سیاست های کلی کشور عمل خواهد کرد.

جزئیات هک 120 سایت ایرانی از زبان رئیس پلیس فتا

هادیانفر همچنین در پاسخ به سوال دیگر تسنیم، درباره جزئیات هک 120 سایت ایرانی در روز جمعه گفت: این سایت ها عمدتاً سایت شرکت هایی بودند که رها شده و مشکل CMS دارند و هکرها نیز با استفاده از این مشکل توانستند به صورت سطحی و صفحه نخست این سایت ها را دی فیس یا هک کنند.

وی با بیان اینکه این سایت ها ارزش هک شدن را نداشتند گفت: از سال 95 و پس از اتفاقی برای سایت مرکز آمار افتاد، پلیس فتا تمامی شرکت ها و سازمان ها را احضار کرد و با اخذ تعهد از آن ها و همچنین شرکت تولیدکننده CMSها نیز خواست تا امنیت این بخش را افزایش دهند.

کشف متهمان برداشت از حساب 2000 نفر در محرم امسال

رئیس پلیس فتا همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره گلایه مردم از طولانی شدن رسیدگی به پرونده های آنها در حوزه فضای مجازی گفت: میانگین زمان کشف پرونده ها در حوزه پلیس فتا تقریباً 8 روز است ولی ممکن است گلایه مردم از اطاله دادرسی باشد. به عنوان مثال در محرم امسال متهمانی که به روش اسکیمر، از حساب 2000 نفر برداشت کرده بودند در کمتر از 72 ساعت دستگیر شدند ولی بازگشت پول شاکیان در اختیار پلیس نبوده و نیازمند اتمام مراحل دادرسی و قضایی است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت