آسیاتک

بازدید: 36

هشدار درخصوص بازگشت زنان داعشی به اروپا

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1152665
با شکست داعش، گروهی ۱۰۰۰ نفری از زنان این گروه تروریستی به غرب بازگشته و موج جدیدی از ترس را با خود به همراه می‌آورند.


آفتاب‌‌نیوز :
سقوط داعش و شکست آن در مناطق تحت کنترلش، نگرانی بروکسل را درخصوص فرار زنان و کودکان داعشی از خاور میانه و بازگشت به غرب برانگیخته است.

به نقل از دیلی میل، گزارشی از جانب آژانس مرزی اتحادیه اروپا موسوم به "فرانتکس" هشدار می‌دهد که این تهدید "رو به افزایش" بوده و ارزیابی تهدید زنان بیوه و کودکان یتیم داعشی کار دشواری است.

این نگرانی در میانه گسترش هولناک زنان داعشی مطرح می‌شود که به دنبال "نقشی فعال‌تر" در فعالیت‌های تروریستی این گروه هستند.

چندین زن در توطئه حمله به کلیسای نوتردام در سپتامبر ۲۰۱۶ دست داشتند و موارد متعدی نیز از فرار زنان انگلیسی به سوریه برای ازدواج با نیروهای داعش وجود دارد.

فرانتکس اظهار کرد: تخمین زده می‌شود که ۳۰ درصد از ۵۰۰۰ تروریست خارجی که در اروپا زندگی می‌کردند و به سوریه، عراق و لیبی رفته بودند، به این قاره بازگشته‌اند و زمانی که صدها زن و کودک را به این آمار اضافه کنیم، این چالش بسیار پیچیده‌تر می‌شود.

فرانتکس افزود: نزدیک به ۱۰۰۰ زن از اروپا به گروه‌های تروریستی مختلف در خاورمیانه و به ویژه به داعش پیوسته‌اند. علاوه بر آن به نظر می‌رسد که چندصد کودک خردسال نیز به این منطقه آورده شده یا در آن به دنیا آمده‌اند.

ریچارد برت، مدیر سابق مبارزه با تروریسم جهانی سرویس اطلاعات مخفی انگلیس (MI۶) اکتبر گذشته اظهار کرد که از آغاز سال ۲۰۱۷ زنان تقریبا در یک چهارم همه توطئه‌های تروریستی در اروپا دست داشته‌اند.

منبع: ایسنا
loading...

دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

گزارش ها

رونمايي از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو

رونمايي از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان