آسیاتک

بازدید: 39

هشدار سازمان هواشناسی عربستان درباره نوسانات جوی/ مکه و مدینه در معرض موج گسترده باران سیل‌آسیا و گرد و غبار

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1151376
سازمان هواشناسی عربستان سعودی به شهروندان این کشور درباره نوسانات آب و هوایی هشدار داد.


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، در پی نوسانات جوی در عربستان سعودی به ویژه در مدینه منوره، سازمان هواشناسی عربستان سعودی از شهروندان خواست در جاده ها نکات ایمنی را رعایت کنند و تنها در صورت لزوم از خانه های خود خارج شوند.

این شبکه در گزارشی افزود: اداره کل هواشناسی عربستان سعودی هشدار هایی را در خصوص نوسانات جوی -که در مناطق مختلف این کشور وجود دارد- صادر کرد و از شهروندان خواست مراقب باشند. مدینه منوره از جمله مناطقی است که نوسانات جوی و بارش شدید تگرگ را شاهد است. این بارش ها موجب وارد آمدن خسارت های مادی از جمله شکستن شیشه خودرو ها شده است.

سازمان هواشناسی عربستان پیش بینی کرد بارش شدید باران از سطح متوسط به سطح بالا افزایش یابد و با وزش باد هایی -که سرعت آن به بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت برسد- همراه باشد.

وزش باد هایی با این سرعت می تواند موج گسترده گرد و غبار را به دنبال داشته باشد و این سازمان هشدار هایی را در خصوص کاهش وسعت دید که شاید به کمتر از دو کیلومتر کاهش یابد به ویژه در مناطق تبوک، مدینه منوره، حائل، الجوف و القصیم و ریاض و منطقه الشرقیه صادر کرده است.

مناطق عسیر، باحه و مکه مکرمه نیز تحت تاثیر نوسانات آب و هوایی قرار خواهد گرفت و بارش باران و رعد و برق در این مناطق پیش بینی می شود.

سازمان دفاع مدنی هشدار هایی را در خصوص خارج نشدن شهروندان از منازل خود مگر در صورت ضرورت و مراقبت هنگام رانندگی در جاده ها صادر کرده است.

انتهای پیام/

هشدار سازمان هواشناسی عربستان به شهروندان این کشور
loading...

دانلود نرم افزار

تبلیغات

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان