آسیاتک

بازدید: 51

گزارش یورونیوز از شکار شبانه موش‌ها در تهران به دست تک‌تیراندازها +فیلم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1145937
یورونیوز در گزارشی، ابتکار شهرداری تهران برای مبارزه با موش‌ها را بررسی کرد.


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان یورونیوز در گزارشی نوشت: مقامات پایتخت ایران، در راهکاری جدید برای مبارزه با موش ها، افرادی را با اسلحه بادی استخدام کرده است تا در محله ها گشت بزنند و در صورت مشاهده این موش ها، آن ها را هدف قرار دهند.

این گزارش می افزاید: علی رغم تلاش های دولت برای مبارزه با آفت موش، به نظر می رسد جمعیت این موجودات در تهران به طور چشمگیری رو به افزایش است.

موش ها می توانند در هر بار، بین 6 تا 12 نوزاد به دنیا بیاورند. همچنین، به طور متوسط موش ها در هر سال بین 3 تا 5 بار زاد و ولد می کنند.

برخی از این موش ها که در فاضلاب های تهران دیده شده اند، هیبتی به اندازه یک گربه کوچک دارند!

یکی از مشکلات اصلی در برابر مبارزه با آفات در تهران، مقادیر زیادی از زباله در اطراف خیابان ها و جوی های آب و نیز رستوران هایی است که زباله های خود را در این جوی ها می ریزند.

تیمی از «تک تیراندازها» هر شب فاضلاب های تهران را پاکسازی و در هر منطقه نزدیک به 10 تا 15 موش شکار می کنند.

رئیس تیم تک تیراندازهای منطقه 6 تهران در این باره گفت: «هنگامی که برای نخستین بار در دهه هشتاد این طرح را آغاز کردیم، به ازای کشتن هر موش با سلاح بادی، 1000 تومان می پرداختیم. این اقدام، نتیجه بسیار مطلوبی داشت. داوطلبان بسیاری به ما مراجعه کردند که هر شب نزدیک به 200 تا 300 موش می کشتند و از ما مبلغی به عنوان حقوق و یا پاداش دریافت می کردند.»

وی گفت اکنون به دلیل استخدام تیم های دائمی، شهرداری تهران دیگر نیازی به داوطلبان ندارد.

انتهای پیام/

شکار موش های تهران به دست تک تیراندازها
loading...

دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان