آسیاتل

بازدید: 36

خط شکنی‌ها

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1143152
نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران را باید در پیشتازی مردم در همه عرصه‌های انقلاب جستجو کرد و از این‌روست که به هر رطب و یابسی متوسل می‌شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولان را از هم بگسلند.

صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی در یادداشتی در روزنامه حمایت نوشت:
1. جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون، همواره زیر ذره بین تحلیلگران، اتاق های فکر، مقامات و دولتمردان غربی بوده و ارزیابی مواضع آنان حاکی از این واقعیت است که اساساً نظام سلطه به رهبری آمریکا، پدیده ای به نام «ایران اسلامی قدرتمند» را با گذشت 39 سال از بالندگی اش، هنوز هم برنتافته و نتوانسته اند با چنین قدرتی کنار بیایند. 

ایران اسلامی با برخورداری از موقعیت ویژه ژئوپولتیک، معادن و ذخایر غنی و گسترده، قرار گرفتن در لیست کشورهای بزرگ نفتی و گازی، بهره مندی از مرزهای طولانی با خلیج فارس، حلقه واسط اتصال کشورهای شرق آسیا به غرب آسیا و ... فارغ از هر ایدئولوژی و مکتبی، همیشه مورد طمع بیگانگان بوده و نگران اند که مبادا پتانسیل های فراوان کشورمان، بالفعل شده و تمام طرح های قدرت های صنعتی برای آینده دنیا و کنترل جهان را دچار دگرگونی و تحول کند.

منظومه استکباری غرب به صراحت و بارها با قدرتمندی ایران مخالفت کرده است، به همین دلیل، کشورهای معاند غربی به هیچ قیمتی حاضر نیستند که ایران در مقابل چشمان آن ها، در همه ابعاد رشد و پیشرفت داشته باشد و از این منظر، تفاوتی ندارد که تحت حاکمیت جمهوری اسلامی باشد یا نه.

رفتار غرب در خصوص دیگر کشورها نیز به همین شیوه دنبال شده، کما اینکه اکثر کشورهای دنیا به نوعی به باج گیری و زیاده خواهی آمریکا و اروپا تن داده اند و هر حکومتی که خارج از این دایره بوده، با انواع و اقسام تهمت، تحریم ها و فشارها نیز مواجه شده است.

2. الگوی مطلوب سلطه گران برای ایران سرشار از جمعیت جوان و بااستعداد، عبارت است از کشوری که صرفاً فروشنده نفت و گاز و خریدار محصولات قطب های صنعتی باشد؛ مانند عربستان که ازیک طرف، میلیون ها بشکه نفت، صادرات دارد و از سوی دیگر، به یک بازار بزرگ و پررونق محصولات شرکت های غرب تبدیل شده است. در این حالت، غرب با هر نوع حاکمیتی که در خطوط تعریف شده آن ها حرکت کند، تضادی ندارد، زیرا عمده این است که جیب اقتصاد سرمایه داری پر شود.

 3. چنانچه انقیاد کشورهای تحت سلطه با هر مکتب و مسلکی برای غرب مسجل شود، بازهم با واقعیتی به نام «اسلام سیاسی» کنار نخواهند آمد و با هر شیوه ای به مقابله با آن برمی خیزند.

ازنظر آن ها، قرائت سعودی و ارتجاع منطقه از اسلام، بهترین حالت ممکن است، چراکه با منافع دشمنان اسلام سرشاخ نمی شود، پا روی دم آن ها نمی گذارد، مانند مفتی های عربستان، انتقاد از آمریکا و غرب را حرام می داند، درحالی که اسلام سیاسی به جهت اینکه از ناحیه مشارکت عمومی و «مردم سالاری دینی» تقویت می شود، از هر تهدیدی برای آن ها خطرناک تر است.

 دقیقاً به همین دلیل است که ایران اسلامی به عنوان نماینده پرافتخار چنین قرائت ممتازی از اسلام، مورد نفرت و کینه توزی عربده کشان و زیاده خواهان بینالمللی قرارگرفته است، چون می دانند مدل انحصاری دموکراسی جمهوری اسلامی، می تواند به الگوی مطلوب اداره جهان تبدیل شود و دین و دنیای مسلمانان را منهای وابستگی به استعمارگران عصر حاضر تعریف کند.

افزون بر این، تمسک ملت انقلابی ایران به آموزه های اسلامی است که باعث شده بساط ظلم و جور آنان در منطقه در هم بپیچد، چراکه مطابق دستورات دین، تقید به انجام تکالیفی همچون ظلم ستیزی، حمایت از مظلوم و عدالت محوری به حدود جغرافیایی و مرزهای متعارف محدود نمی شود و احکام اسلامی در تمام زمان ها و مکان ها جاری و نافذ هستند. از طرفی، گسترش فرهنگ مقاومت در برابر جور حاکمانِ غیر مردمی و مستبد در جهان اسلام و سر فرود نیاوردن در برابر کشورهای استکباری و سلطه جوی غربی، آمریکا و متحدانش را به شدت به هراس و تکاپو انداخته است.

کاخ سفید و همپالکی هایش احساس می کنند انقلاب اسلامی با الگوی خاص دینی خود، علاوه بر اینکه مانع ستمگری و چپاول چند صد ساله آن ها در جهان به ویژه کشورهای اسلامی شده، میراث تمدنی آن ها را نیز به چالش کشیده و در مخاطره قرار داده است؛ ضمن اینکه، به دلیل پشتوانه قوی مردمی و حاکمیت مردم بر سرنوشتشان، تمام توطئه های آنان از جنگ تحمیلی و کودتا گرفته تا برافروختن آتش فتنه ها در سال های اخیر با شکست و فضاحت روبه رو شده است.  

این در حالی است که حکومت های غیر مردمی، مرتجع و وابسته به غرب در برخی کشورهای به اصطلاح مسلمان منطقه نیز از این قدرت بزرگ سخت به هراس افتاده اند و برای مقابله با آن در سمفونی شوم کاخ سفید شرکت کرده و رقص شمشیر با شیطان بزرگ ترتیب داده اند، زیرابه جد، نگران قدرت نامشروع خود هستند.

شکل گیری یک نظام اسلامی مردم سالار در این کشورهای قرون وسطایی که حالا به مدد چند شوی تبلیغاتی مثل آزادی فعالیت های زنان، سعی در بزک و پنهان کردن پایه های پوسیده حکومت دیکتاتوری خود دارند، به طور حتم به نابودی و زوال آن ها منجر خواهد شد و بر همین مبنا، حامیان جهانی آنان به هر ترتیب ممکن، اجازه حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را نخواهند داد، حتی اگر بدترین و فاسدترین افراد در این کشورها بر سرکار باشند و بیشترین حمایت ها را از تروریسم تکفیری به عمل آورند.

به همین دلیل، نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران اسلامی را باید در پیشاهنگی و پیشتازی مردم در همه عرصه های انقلاب جستجو کرد و ازاین روست که به هر رطب و یابسی متوسل می شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولین را به اصطلاح از هم بگسلند.

فرمایشات اخیر رهبر حکیم انقلاب در جمع مردم تبریز در این خصوص خواندنی است: «امروز یک کشور منطقه با وجود فروش روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت و در اختیار داشتن خزانه پر از پول، کشوری عقب مانده است و هیچ حرف و خبری از ملت آن در دنیا نیست اما در اثر مردم سالاری دینی، در نگاه عمومی به کشور، مردم ایران برجسته و پیش برنده انقلاب اند.

وجود این واقعیت، علت دشمنیِ دشمنان با مردم ایران است و این گونه نیست که آمریکایی ها فقط با شخص حقیر یا چند مسئول دولتی دشمن باشند، زیرا همه کارهایی که آنان را به خشم و غضب وامی دارد، کار ملت ایران است.»

نکته پایانی اینکه انقلاب اسلامی، هم به دنبال صیانت از استقلال خود است، هم به منظور شکوفایی توانمندی های خود در پی تبدیل شدن از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت بین المللی است و از همه مهم تر اینکه به دنبال مطرح کردن اسلام سیاسی با مشارکت فعال و همه جانبه مردم به عنوان الگوی اداره مطلوب جهان است.

به بیان دیگر، جمهوری اسلامی، قرمز پررنگ هژمونی غرب را به مدد اراده مردم شکسته است و چرخه این «خط شکنی ها» تا زمان رسیدن به آرمان شهر و تمدن اسلامی ادامه خواهد داشت، ان شاءالله.

پایان پیام/ب


loading...
 • برخورد با حرمت شکنی‌ها و حریم شکنی‌ها در فضای مجازی


 • اولین اتفاق بعد از بازی استقلال/ شفر طلسم شکنی کرد؛ شفر طلسم شکنی نکرد!


 • اولین اتفاق بعد از بازی استقلال/ شفر طلسم شکنی کرد؛ شفر طلسم شکنی نکرد!


 • اولین اتفاق بعد از بازی استقلال/ شفر طلسم شکنی کرد؛ شفر طلسم شکنی نکرد!


 • خط شکنی‌ها


  جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون، همواره زیر ذره‌بین تحلیلگران، اتاق‌های فکر، مقامات و دولتمردان غربی بوده و ارزیابی مواضع آنان حاکی از این واقعیت است که اساساً نظام سلطه به رهبری آمریکا، پدیده‌ای به نام «ایران اسلامی قدرتمند» را با گذشت 39 سا
 • خط شکنی‌ها


  نقطه ثقل خصومت استکبار جهانی با ایران را باید در پیشتازی مردم در همه عرصه‌های انقلاب جستجو کرد و از این‌روست که به هر رطب و یابسی متوسل می‌شوند تا رشته اتصال مردم و مسئولان را از هم بگسلند.
 • سنت شکنی پاپ


  «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیکهای جهان ضمن محکوم کردن تسلیحات هسته ای، تصریح کرد که کشورهای جهان حتی با هدف بازدارندگی نباید این گونه تسلیحات را جمع آوری و انبار نمایند.
 • ترامپ باز هم سنت شکنی کرد


 • ترامپ باز هم سنت شکنی کرد


  پس از اینکه برخی برندگان جوایز سالیانه مرکز هنر‌های نمایشی کندی در اعتراض به سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از حضور در ضیافت کاخ سفید انصراف دادند، ترامپ اعلام کرد که بر خلاف سنت چند دهه گذشته، در مراسم تجلیل از این هنرمندان شرکت نخواهد کر
 • AFC: پرسپولیس سنت شکنی کرد


  پرسپولیس در سال 1963 تاسیس شد و تا امروز بازیکنان بزرگی مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و خداداد عزیزی را در دل خود داشته است که همگی در دهه نود و بعد از آن برای پرسپولیس به میدان رفتند. اما همه این نام ها برای موفقیت پرسپولیس در سطح آسیا کاف
 • ترامپ 20 را با سنت‌شکنی ترک کرد


  پایگاه خبری هیل 'The Hill' در خبری کوتاه گزارش کرد: ترامپ در ادامه سنت شکنی های خود، این بار بدون برگزاری کنفرانس مطبوعاتی، نشست گروه 20 در هامبورگ آلمان را ترک کرد.
 • فیفا سنت شکنی کرد!


  اخبار جام کنفدراسیون های جهان دبر خلاف گذشته توسط گزارشگرانی از ملل مختلف مخابره می شود.
 • یک سنت شکنی جدید از کیم جونگ-اون


  اگرچه گفته می‌شود که کیم جونگ-اون با توسل به قساوت قلب کم‌نظیر و سیاست ارعاب و سرکوب شدید، حتی در مورد رده‌های بالای حکومتی، ممکن است توانسته باشد احتمال واکنش منفی نظامیان و سایر منتفعین از بحران دایمی و خودساخته آن کشور را کاهش داده باشد، اما نمی‌ت
 • سنت شکنی در ترکیب بارسلونا پس از 16 سال


  بارسلونا در ترکیب خود پس از 16 سال سنت شکنی کرده است.
 • گناه این ابراهیم هم بت شکنی است


  "ابراهیم حاتمی کیا در این ایام به این دلیل که هنر را در خدمت شناخت پدیده‏‌های نیابتیِ در خدمت سرمایه‌‏سالاران قرار داده، مورد تهاجم جدی جریانی در داخل واقع گشته است."
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت