آسیاتک

بازدید: 23

رابطه کاهش وزن با جویدن صحیح غذا

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1143049
نعمت‌الله مسعودی متخصص طب ایرانی، در خصوص روش‌ها و توصیه‌های طب ایرانی برای به تعادل رسیدن وزن افراد توضیح داد: در طب ایرانی تعاریف مشخصی از چاقی و لاغری وجود دارد و این طب چاقی را به دو دسته مجزا تقسیم‌بندی می‌کند.


نعمت‌الله مسعودی متخصص طب ایرانی، در خصوص روش‌ها و توصیه‌های طب ایرانی برای به تعادل رسیدن وزن افراد توضیح داد: در طب ایرانی تعاریف مشخصی از چاقی و لاغری وجود دارد و این طب چاقی را به دو دسته مجزا تقسیم‌بندی می‌کند.

خبرگزاری فارس: یک متخصص طب ایرانی گفت: جویدن صحیح غذا می تواند کمک زیادی به هضم آن کرده که این موضوع می تواند در به تعادل رسیدن وزن افراد نقش مهمی ایفا کند.
 
نعمت الله مسعودی متخصص طب ایرانی، در خصوص روش ها و توصیه های طب ایرانی برای به تعادل رسیدن وزن افراد توضیح داد: در طب ایرانی تعاریف مشخصی از چاقی و لاغری وجود دارد و این طب چاقی را به دو دسته مجزا تقسیم بندی می کند.

وی افزود: برخی از چاقی ها مربوط به افزایش چربی بدن افراد بوده و دسته دیگر مربوط به افزایش حجم عضلات بدن است که باید این دو مبحث از یکدیگر جدا شوند. معمولاً در طب ایرانی افرادی که دارای چربی زیاد هستند دارای مزاج سرد بوده و افرادی که چاقی شان به دلیل عضلات بدن است دارای مزاج گرم هستند.

این متخصص طب ایرانی با بیان اینکه در زمینه تجویز دارو برای لاغری افراد باید مشکلات این افراد به درستی تشخیص داده شود، گفت: اگر بیماران مبتلا به چاقی گیاهان دارویی مناسبی را مصرف نکنند ممکن است مشکلاتی گریبانگیر آن ها شود، به طور مثال اگر فردی دارای چاقی نوع گرم باشد به وی مصرف سالاد کاهو و آب زیاد توصیه می شود. در صورتی که اگر چاقی همین فرد به دلیل افزایش حجم عضلات باشد نمی توان این مواد غذایی را برای وی تجویز کرد.

مسعودی تأکید کرد: در طب ایرانی نسخه واحدی برای درمان چاقی وجود ندارد در صورتی که مشاهده می کنیم در برخی از عطاری ها افراد بدون در نظر گرفتن شرایط بیماران برایشان داروهایشان لاغرکننده تجویز می کنند که این موضوع می تواند سلامت آن ها را به خطر بیندازد.

وی با بیان اینکه اگر دستگاه گوارش افراد نیز با مشکلاتی مواجه باشد مصرف سرکه می تواند مشکلات زیادی برای فرد ایجاد کند، گفت: مشاهده می کنیم که بسیاری از افراد به صورت خودسرانه برای لاغر شدن اقدام به مصرف سرکه می کنند که مصرف این ماده شاید در یک دوره کوتاه مدت بتواند باعث سوختن چربی ها شود، ولی در یک بازه زمانی طولانی می تواند عوارض جدی برای افراد ایجاد کند.

این متخصص طب ایرانی در پایان توصیه کرد: جویدن صحیح غذا می تواند کمک زیادی به هضم آن کرده که این موضوع می تواند در به تعادل رسیدن وزن افراد نقش مهمی ایفا کند. بهتر است افراد پس از خوردن غذا لقمه را ۳۲ مرتبه بجوند تا غذا به طور کامل هضم شود.
loading...دانلود نرم افزار

تبلیغات

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان