آسیاتل

بازدید: 120

روبات‌های خانگی محبوب‌تر می‌شوند

پیشرفت‌های انجام شده در هوش مصنوعی و علم روباتیک به ظهور پدیده‌هایی کاربردی برای زندگی روزمره منجر شده است که هر روز محبوبیت بیشتری در میان مردم پیدا می‌کنند. روبات‌های خانگی حالا چیزی بیش از یک اسباب‌بازی لوکس و گران‌قیمت هستند و می‌توانند در انجام بسیاری از کار‌ها و امور روزمره به افراد کمک کنند. در همین راستا مجله گاردین بعضی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین روبات‌های خانگی را معرفی کرده است.
پیشرفت های انجام شده در هوش مصنوعی و علم روباتیک به ظهور پدیده هایی کاربردی برای زندگی روزمره منجر شده است که هر روز محبوبیت بیشتری در میان مردم پیدا می کنند. روبات های خانگی حالا چیزی بیش از یک اسباب بازی لوکس و گران قیمت هستند و می توانند در انجام بسیاری از کار ها و امور روزمره به افراد کمک کنند. در همین راستا مجله گاردین بعضی از محبوب ترین و پرفروش ترین روبات های خانگی را معرفی کرده است.

Aeolus: این روبات که نام خدای باد های یونان را دارد، برخلاف ظاهر کسل کننده اش امکانات کاربردی در اختیار کاربرانش می گذارد. این روبات می تواند برود و یک لیوان آب از داخل یخچال برای شما بیاورد، اما این روبات خانگی همچنین می تواند خانه را جارو بزند، اسباب بازی ها را جمع کند و عینک گم شده تان را پیدا کند. این روبات قرار است از اواخر سال ۲۰۱۸ روانه بازار شود، اما پیش بینی می شود قیمت آن نسبتا گران باشد.
 
 
چیزی بیش از یک اسباب بازی گران قیمت


Sony Aibo: روباتی جالب با طراحی شبیه به سگ که می تواند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. در واقع این روبات می تواند یک حیوان خانگی دوست داشتنی و کاربردی باشد. این سگ روباتیک که دارای پنل های لمسی مختلف است، می تواند یاد بگیرد که میان صدای اعضای مختلف خانواده تفاوت بگذارد. Aibo به عنوان یک سگ نگهبان با امکان اتصال به وای فای و دوربینی که در نوک بینی اش دارد، می تواند نقش یک نگهبان واقعی را به خوبی ایفا کند. این سگ در حال حاضر تنها در ژاپن در دسترس است و با قیمتی در حدود هزار و ۳۰۰ پوند به فروش می رسد.
 
 
چیزی بیش از یک اسباب بازی گران قیمت

Buddy: یک روبات جالب با طراحی دوست داشتنی که می تواند دوست و همدم خانگی تان باشد. این همدم مدرن می تواند به خوبی نقش یک معلم خانگی را برای کودکان ایفا کند و تمام روابط اعضای خانواده را تحت نظر بگیرد. این روبات درست مانند اسپیکر هوشمند اکوی آمازون می تواند دستور پخت غذا های مختلف را هم پیشنهاد دهد و به شما برای حفظ برنامه غذایی سلامت کمک می کند. این روبات امکان اعلام پیش بینی آب و هوا را هم داشته و می تواند همیشه و همه جا شما را همراهی کند.
 
 
چیزی بیش از یک اسباب بازی گران قیمت

Sophia: یک روبات کاملا انسان نما که ابعاد آن هم به اندازه یک انسان است. این روبات می تواند راه برود و بسیاری از حرکات انسان را به خوبی تقلید کند. Sophia به کمک هوش مصنوعی می تواند مانند یک انسان باهوش شما را در انجام کار ها و امور مختلف راهنمایی کرده و مشاور خوبی باشد.
 
 
چیزی بیش از یک اسباب بازی گران قیمت

Luka: این روبات دوست داشتنی در واقع یک جغد کوچک سفید است که می تواند نقش حیوان خانگی شما را هم بازی کند. هرچند بسیاری معتقدند خواندن کتاب و داستان برای کودکان یکی از بهترین لذت های پدر و مادرهاست، اما این روبات چینی به خوبی می تواند این کار را برای کودکان انجام بدهد. این جغد کوچک که در حافظه اش بیش از ۵۰ هزار کتاب دارد، قرار است از اواخر سال جاری میلادی روانه بازار شود.
 
 
چیزی بیش از یک اسباب بازی گران قیمت

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

تبلیغات

آسیاتک حمایت