آسیاتل

بازدید: 44

استارتاپ ها چهره اقتصاد کشور را در کوتاه مدت دگرگون می کنند

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1139357
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید براین که فرهنگ کسب و کارهای نوین در کشور در حال نهادینه شدن است، تاکید کرد: استارتاپ ها یا همان شرکت های نوپا به طور حتم چهره اقتصاد کشور را در کوتاه مدت دگرگون می کنند.

اسماعیل قادری فر روز جمعه  با بیان این که در مجموع روند شکل گیری استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین و خلاق در کشور بسیار مناسب و رو به رشد بوده است، گفت: قطع به یقین می توان به این عرصه هم در حوزه نقش آفرینی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه اشتغال پایدار و سطح بالا امیدوار بود.
به گزارش نامه نیوز وی ادامه داد: کسب و کارهای نوین به خصوص کسب و کارهایی که بر پایه اقتصاد دیجیتال استوار است، می توانند چهره اقتصاد را دگرگون کرده و این بحثی است که پیشتر در دنیا ثابت شده است.
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری درعین حال گفت: البته توسعه و نقش آفرینی موثر استارتاپ ها و کسب و کارهای نو و خلاق در گرو حمایت های جدی دولت به خصوص سازمان ها و نهادهای تسهیلگر و مهمتر ایجاد اکوسیستم و زیست بوم مورد نیاز است که البته این بخش رو به رشد بوده است.
وی با اشاره به شروع خدمات رسانی یکی از استارتاپ های موفق کشورمان در حوزه گردشگری به عنوان یک بخش اساسی و مورد نیاز مردم، تاکید کرد: به طور حتم عملکرد مناسب این شرکت نوپا که در حال حاضر در تهیه بلیت و رزرو هتل فعال است می تواند در افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده سفرهای مردمی آنهم بدون هیچگونه استفاده از منابع دولتی اثربخش باشد. 
به گفته رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خدمات گردشگری به طورحتم با روح و روان مردم سرو کار دارد و نحوه خدمات رسانی در این حوزه که در بخش داخلی به خصوص ایام نوروز و تابستان با تقاضای بالایی مواجه است، در ایجاد آرامش مردم بسیار تاثیرگذار است.
وی در ادامه اظهارکرد: نقش معاونت علمی نیز در برابر شرکت های نوپا حمایت هرچه بهتر از روندی کاری آنان و و ایجاد تسهیلگری به منظور ارائه خدمت بیشتر و کیفی تر به مردم و همچنین اشتغالزایی مناسب است.
وی در خصوص این که آیا روند تعامل بخش های دولتی مرتبط با شرکت های نوپا و استارتاپ ها نسبت به سالیان گذشته از وضعیت بهتری برخوردار است یا خیر، اظهار کرد: من فکر می کنم فرهنگ کسب و کارهای نو و استارتاپی به تدریج در حال نهادینه شدن است.
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: نسبت به دو سه سال گذشته وضعیت تعامل با شرکت های نوپا بخصوص در حوزه گردشگری، آی تی و تجارت الکترونیک و کسب و کارهای وابسته در حوزه ارائه مجوزها تا حدودی مناسب و همراه با تسهیلگری بوده است.
وی ادامه داد: به طور حتم استارتاپ ها و شرکت های نوپا به شرط داشتن ایده و تیم مناسب و فعالیت در چارچوب قوانین و ضوابط کشور با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.
قادری فر در ادامه، فرهنگ سازی را بزرگترین دستاوردی دانست که در حوزه کسب و کارهای نوین اتفاق افتاده است و در ادامه اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده این تب و شور و نشاطی که به زعم وی کشور را فرا گرفته است، بتواند هرچه قانونمند و نظام مندتر شکوفا و فراگیر و در خدمت مردم توسعه یابد.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت