آسیاتک

بازدید: 29

کنایه جالب سردار سلامی به سخنان نتانیاهو

منبع : سایت خبری شفاف کد خبر: 1136035
فرمانده کل سپاه با اشاره به افول هژمونی آمریکا در جهان، گفت: امروز قادریم همه نیازهای خود را در سطح نظامی بسازیم و باید بدانیم داشتن بصیرت بزرگترین جنگ ما با دشمن است.

به گزارش شفاف، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، صبح امروز در همایش سراسری روحانیون سپاه طی سخنانی اظهار داشت: در دوره ولایت امام راحل (ره)، دوره صف آرایی جهانی علیه انقلاب اسلامی بود و جنگیدن در آن زمان تنها لازمه اش مومن بودن انسان ها بود اما هر چه زمان پیش رفت تهدیدات و فتنه ها علیه انقلاب پیچیده تر شد و به همین ترتیب مبارزه با دشمن هم، شکل سخت تری به خود گرفت.

وی افزود: زمانی که رهبر معظم انقلاب امامت جامعه را در دست گرفتند قدرت های بزرگ جایگاه خود را از موقعیت راهبردی به موقعیت عملیاتی تنزل دادند. آمریکایی ها تا آن زمان مدیریت راهبردی تهدیدات را برعهده داشتند و برای سایرین و حتی شوروی هم نقش تعیین می کردند.

وی ی تصریح کرد: اما در دوران زعامت رهبر انقلاب آمریکایی ها خودشان وارد سطوح عملیاتی و تاکتیکی در مقابله با انقلاب اسلامی شدند. امروز هم شاهد هستیم که آمریکا و اسرائیل به هنرپیشه های مضحکی تبدیل شده اند و با نمایش بدنه یک موشک در کاخ سفید و بال یک پرنده آنها را به عنوان موشک و پهباد ایرانی معرفی می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: این اقدام آنها بدان معناست که موقعیت شان تنزل پیدا کرده و در مواجهه با انقلاب شرایط شان پیچیده تر شده است.

وی ادامه داد: اسرائیلی ها ادعا می کنند پهباد به پرواز درآمده در آسمان سرزمین های اشغالی ایرانی است اما این ادعا چه راست باشد چه دروغ باید بگوییم این اولین پهباد و یا آخرین پهباد جبهه مقاومت نبوده است و در مقابل اصابت این پهباد 20 جنگنده اسرائیلی سرنگون شده است.

وی با اشاره به اظهارات آمریکایی ها مبنی بر ایرانی بودن موشک های یمن خاطر نشان کرد: آن ها می گویند لاشه موشکی که نمایش داده اند ایرانی است و ما به صراحت آن را رد می کنیم اما یک سوال وجود دارد و آن هم این که سامانه های ضد موشک تاد و پاتریوت آمریکایی که در اختیار عربستان سعودی است در مقابله این موشک چه می کرده است که نتوانسته آن را بزند و آنها بدنه موشک که بیشترین سطح مقطع راداری را دارد به نمایش گذاشته اند. آن ها که نمی توانند موشک را بزنند اگر صدها فروند موشک بر سر آنها فرود آید چه خاکی بر سر می کنند؟

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان اینکه دشمنی های آمریکا با انقلاب به ابعاد دیگری نیز تسری پیدا کرده عنوان کرد: اداره بانک های جهانی برای تحریم ایران و نظارت بر صادرات و واردات و مدیریت جهانی برای تحریم یک ملت از دیگر اقدامات دشمنانه آمریکایی هاست.

سلامی خاطر نشان کرد: رهبری انقلاب توانستند با مدیریتی هوشمندانه آمریکا و متحدان او را در یک انفعال قرار دهند. امروز بزرگترین مشکل آمریکا فقدان راهبرد است و به همین علت آنها در میدان عملیات هم نمی توانند کاری از پیش ببرند. هنر رهبر انقلاب آن بوده است که آنها را از سلاح راهبردی شان خلع سلاح کرده و به این ترتیب ذخایر عقل راهبردی آنها خالی شده است.

وی با بیان این که «جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است» عنوان کرد: امروز هزینه حضور دشمنان در جبهه جهان اسلام بالا رفته و به همین علت بدهی های آمریکا از تولید ناخالص ملی این کشور پیشی گرفته و این به معنی رکود و زوال اقتصادی آمریکاست. امروز راهکارهای نظامی دشمن مسدود شده و آنها در میدان سیاست هم قادر به غلبه سیاسی بر ما نیستند و اینها نتیجه هنرنمایی رهبر انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این که «وقتی ما با قدرت هایی در تراز آمریکا، انگلیس و هم پیمانان آن ها درگیر شدیم می بایست در تراز آنها هم قدرت سازی می کردیم»، عنوان کرد: پیشرفت های ما در حالی صورت گرفت که جهان تمام دروازه های علمی و به خصوص علوم نظامی را به روی ما بست و بعضی از شرکای امروز ما در زمانی که ما به برخی سیستم ها نیاز داشتیم آنها را به ما ندادند اما رهبر انقلاب با تزریق امیدواری و طرح مسائلی همچون نهضت تولید علم ذهن ها را شکافت و موجب بروز چشمه های علمی شد.

سلامی تاکید کرد: امروز برای دفاع از خود به هیچ قدرتی متکی و نیازمند نیستیم و این نتیجه هنر رهبر انقلاب است که چگونه توانسته جامعه را مدیریت و معادلات امنیتی را مهار کند.

وی با بیان این که «تمام توطئه های فرهنگی، اطلاعاتی، تحریم و ارعاب نظامی بر کشور ما اعمال شد»، تصریح کرد: تمام این تهدیدات در مقیاس جهانی بر ما اعمال شد اما امروز ما در میدان آتش، امنیت داریم و این به راحتی به دست نیامده است.

وی ایجاد گروه های تکفیری را یکی از فتنه های خطرناک دشمنان دانست و خاطر نشان کرد: این فتنه برای تفرقه بین مسلمانان و جلوگیری از پیشرفت اسلام در آمریکا و اروپا طراحی شد اما همه استراتژی های دشمن امروز به خودش بازگشته است.

سلامی در پایان گفت: ما تازه عمق تهدیدشناسی رهبرانمان را شناخته ایم. وقتی رهبری با این نگاه توحیدی به قدرت می نگرد از هیچ امپراطوری در جهان نمی ترسد. خدا می داند دستیابی به یکی از جلوه های فناوری برای ما رویا بود اما امروز تحقق پیدا کرده و ما در محاصره کامل فضایی و هسته ای شدیم و در زیست فناوری پیشرفت کردیم و امروز قادریم همه نیازهای خود را در سطح نظامی بسازیم و امروز باید بدانیم داشتن بصیرت بزرگترین جنگ ما با دشمن است.


دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش میزان از فرآیند انتصاب سفیر / ایران در چند کشور سفارتخانه دارد؟

گزارش میزان از فرآیند انتصاب سفیر / ایران در چند کشور سفارتخانه دارد؟

آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر اتهام‌پراکنی علیه ایران را تکرار کرد

آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر اتهام‌پراکنی علیه ایران را تکرار کرد

بازید از ۵ سفارتخانه ایران در خارج از کشور/ گزارش سفرها تکمیل نشده است

بازید از ۵ سفارتخانه ایران در خارج از کشور/ گزارش سفرها تکمیل نشده است

تعیین ضوابطی برای جلوگیری از سفرهای غیرضرور کارکنان دولت/ به زودی؛ ارائه گزارش از سفر‌های خارجی کارکنان دولت در سال ۱۳۹۶

تعیین ضوابطی برای جلوگیری از سفرهای غیرضرور کارکنان دولت/ به زودی؛ ارائه گزارش از سفر‌های خارجی کارکنان دولت در سال ۱۳۹۶

گزارش اندیشکده اسراییلی از قدرت منطقه‌ای ایران

گزارش اندیشکده اسراییلی از قدرت منطقه‌ای ایران

گزارش دروغ، کار دست یک بازیگر داد +عکس

گزارش دروغ، کار دست یک بازیگر داد +عکس

آذری جهرمی درباره شایعه قابل فیلتر نبودن تلگرام: در مدت اخیر، تغییری در ساختار نرم‌افزار تلگرام دیده نشده / ارائه گزارش رفع فیلتر توییتر به مرکز ملی اطلاعات

آذری جهرمی درباره شایعه قابل فیلتر نبودن تلگرام: در مدت اخیر، تغییری در ساختار نرم‌افزار تلگرام دیده نشده / ارائه گزارش رفع فیلتر توییتر به مرکز ملی اطلاعات

تبلیغات

آسیاتک