آسیاتک

بازدید: 15

نشانه‌های ضعف مغز چیست

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1133753
یک دانشجی دکترای طب ایرانی نشانه‌های "ضعف مغز" را تشریح کرد.


علی‌محمد مداحیان درباره سردرد اظهار کرد: سردرد ناشی از ضعف مغز و بدن یکی از علل مهم سردرد مخصوصاً در سردردهای مزمن است و این نوع سردرد بین افراد بسیار شایع است.

به گزارش نامه نیوز ، وی افزود: اگر افراد احساس می‌کنند که آرامش کافی ندارند، زود عصبانی می‌شوند یا حوصله کارهای معمول خود را ندارند یا دوست دارند بیشتر تنها باشند و هیچ عاملی موجب خوشحالی و رضایت آنها نمی‌شود یا بیشتر اوقات در حال انتقاد کردن از همه چیز و همه کس هستند, علاوه بر مسائل روانشناسی بهتر است به ضعف مغز و بدن توجه بیشتر صورت گیرد.

این دانشجوی دکترای طب ایرانی ادامه داد: مخصوصاً اگر افراد با کوچکترین عامل مانند عطر, سروصدا, آفتاب یا استرسی دچار سردرد می‌شوند و هر روز وضعیت آنها بدتر می‌شود حتماً باید به ضعف مغز توجه کنند و به تقویت مغز بپردازند.

مداحیان تصریح کرد: حالت ضعف مغز می‌تواند نتیجه یک سبک زندگی غلط باشد مثلاً کم‌خوابی مزمن, عدم‌تحرک, استرس زیاد, تفکر زیاد, عدم‌تفریح یا رژیم غذایی نامناسب از علل آن هستند.


وی خاطرنشان کرد: غذا یکی از روش‌های درمانی در تقویت مغز مخصوصاً در افراد مبتلا به کم‌خونی و ضعف مغز است، از مواد غذایی تقویت‌کننده مغز بادام و مویز است.

این دانشجوی دکترای طب ایرانی تأکید کرد: البته بعضی افراد به‌دلیل تیزی حواسی که دارند شبیه به ضعف مغز هستند اما نکته افتراقی این است که در ضعف مغز، عملکرد‌های مغزی مثل حافظه و تصمیم‌گیری و... به‌تدریج ضعیف‌تر می‌شوند در صورتی که ممکن است فرد قبلاً مشکلی نداشته اما در حالت دیگر (زکی الحس) ممکن است حتی با گذشت زمان بهتر هم شوند و از قدیم این حالت تیزی حواس را داشته‌اند.
loading...دانلود نرم افزار

تبلیغات

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان