آسیاتل

بازدید: 31

نشانه‌های ضعف مغز چیست

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1133753
یک دانشجی دکترای طب ایرانی نشانه‌های "ضعف مغز" را تشریح کرد.
علی‌محمد مداحیان درباره سردرد اظهار کرد: سردرد ناشی از ضعف مغز و بدن یکی از علل مهم سردرد مخصوصاً در سردردهای مزمن است و این نوع سردرد بین افراد بسیار شایع است.

به گزارش نامه نیوز ، وی افزود: اگر افراد احساس می‌کنند که آرامش کافی ندارند، زود عصبانی می‌شوند یا حوصله کارهای معمول خود را ندارند یا دوست دارند بیشتر تنها باشند و هیچ عاملی موجب خوشحالی و رضایت آنها نمی‌شود یا بیشتر اوقات در حال انتقاد کردن از همه چیز و همه کس هستند, علاوه بر مسائل روانشناسی بهتر است به ضعف مغز و بدن توجه بیشتر صورت گیرد.

این دانشجوی دکترای طب ایرانی ادامه داد: مخصوصاً اگر افراد با کوچکترین عامل مانند عطر, سروصدا, آفتاب یا استرسی دچار سردرد می‌شوند و هر روز وضعیت آنها بدتر می‌شود حتماً باید به ضعف مغز توجه کنند و به تقویت مغز بپردازند.

مداحیان تصریح کرد: حالت ضعف مغز می‌تواند نتیجه یک سبک زندگی غلط باشد مثلاً کم‌خوابی مزمن, عدم‌تحرک, استرس زیاد, تفکر زیاد, عدم‌تفریح یا رژیم غذایی نامناسب از علل آن هستند.


وی خاطرنشان کرد: غذا یکی از روش‌های درمانی در تقویت مغز مخصوصاً در افراد مبتلا به کم‌خونی و ضعف مغز است، از مواد غذایی تقویت‌کننده مغز بادام و مویز است.

این دانشجوی دکترای طب ایرانی تأکید کرد: البته بعضی افراد به‌دلیل تیزی حواسی که دارند شبیه به ضعف مغز هستند اما نکته افتراقی این است که در ضعف مغز، عملکرد‌های مغزی مثل حافظه و تصمیم‌گیری و... به‌تدریج ضعیف‌تر می‌شوند در صورتی که ممکن است فرد قبلاً مشکلی نداشته اما در حالت دیگر (زکی الحس) ممکن است حتی با گذشت زمان بهتر هم شوند و از قدیم این حالت تیزی حواس را داشته‌اند.

loading...
 • درد پشت چشم نشانه چیست؟


  سلامت نیوز: درد چشم به شکل های مختلف و در قسمت های مختلف چشم بروز می کند و هر کدام علت خاص خود را دارد که در ادامه به بررسی همه آنها پرداخته می شود به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، سردرد معمولا در قسمت های مختلف سر، از جمله شقیقه ها، س
 • خون در منی مرد نشانه چیست؟


  وقتی مایع منی من خارج میشود کاملا قرمز و خونی است! آیا دلیل خاصی دارد یا طبیعی است؟
 • نشانه های زخم رحم چیست؟


  به دکتر مراجعه کردم گفتن زخم رحم دارم. درمانش چیست؟
 • عرق سرد نشانه چیست؟


  تعریق شبانه یا عرق سرد اشاره به عرق کردن ناگهانی که در اثر گرما یا فعالیت نباشد و نیز می تواند نشانه یک بیماری یا آسیب دیدگی جدی باشد. که باید تشخیص و درمان لازم انجام گیرد تا علائم از بین برود.
 • نشانه‌های "ضعف مغز" چیست


  یک دانشجی دکترای طب ایرانی نشانه‌های "ضعف مغز" را تشریح کرد.
 • نشانه‌های "ضعف مغز" چیست؟


  یک متخصص طب ایرانی با تاکید اینکه سردرد ناشی از ضعف مغز یکی از علل مهم سردرد است، نشانه‌های "ضعف مغز" را تشریح کرد.
 • نشانه‌های "ضعف مغز" چیست؟


  یک دکتر طب ایرانی نشانه‌های "ضعف مغز" را تشریح کرد.
 • نشانه‌های "ضعف مغز" چیست


  یک دانشجی دکترای طب ایرانی نشانه‌های "ضعف مغز" را تشریح کرد.
 • درد پشت سر نشانه چیست؟


  سلامت نیوز: درد پشت سر مشکلی است که گاهی بر اثر بیخوابی یا استرس دچار آن می شویم. اما گاهی این درد به شکل یک مشکل مزمن و نگران کننده در می آید که در ادامه به مهم ترین علت های درد پشت سر اشاره می کنیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، سردرد
 • افت بتا نشانه چیست؟


  من امروز ۹ مهر، روز ۱۵ سیکلمه . پریروز بخاطر گرفتگی شدید پهلو و کمی لکه بینیه خیلی تیره به دکتر مراجعه کردم آزمایش بتا ازم گرفتن.
 • سفت شدن زیر دل نشانه چیست؟


  من آخرین باری که بدون هیچ قرص و آمپولی و به طور طبیعی پریود شدم حدودا ۹ بهمن ماه بوده. اسفند ماه تایم پریودم فقط لکه بینی قهوه ای رنگ داشتم.
 • درد زیر شکم نشانه چیست؟


  درد زیر شکم حتما علامت پریود است؟
 • خط کم رنگ بی بی چک، نشانه چیست؟


  تست های بارداری وقتی جواب درست را نشان می دهند که اولا معیوب نباشند و دوما در زمان مناسب استفاده شوند.
 • غش نشانه چیست؟


  یک متخصص قلب و عروق سنکوپ یا غش را یکی از علائم شایع بیماری‌های قلبی دانست و گفت: سنکوپ به حالتی گفته می‌شود که طی آن فرد سطح هوشیاری خود را برای لحظاتی از دست می‌دهد که البته این علامت گذرا است و فرد سریعا سطح هوشیاری خود را به دست می‌آورد.
 • لک های چشم نشانه چیست؟


  سلامت نیوز:نقاط تیره ظاهر شده بر روی عنبیه چشم (بخش رنگی چشم) سرطانی نیستند اما می توانند نشان دهنده سایر مشکلات مرتبط با قرارگیری بیش از اندازه در مقابل نورخورشید باشند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان دریافته اند لکه های دور عنبیه چشم
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت