آسیاتل

بازدید: 243

هومن سیدی و سیمرغ‌هایی که می‌توانست بگیرد +تصاویر

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1133483
"مغزهای کوچک زنگ زده" هومن سیدی یکی از محدود فیلم هایی است که می توان به عنوان یک اثر خوب در سینمای ایران از آن نام برد.

صراط: "مغزهای کوچک زنگ زده" هومن سیدی یکی از محدود فیلم هایی است که می توان به عنوان یک اثر خوب در سینمای ایران از آن نام برد.
به گزارش میزان، "مغزهای کوچک زنگ زده" تازه ترین ساخته "هومن سیدی" امسال در جشنواره فیلم فجر توانست مخاطبان بسیار زیادی را از آن خود کند و همین عاملی بود تا با نامزدی در یازده رشته رکورد این دوره از جشنواره باشد.

هومن سیدی و سیمرغ هایی که می توانست بگیرد+عکس

هرچند این فیلم نتوانست در بخش های مهمی همچون بهترین بازیگری اصلی و مکمل مرد را از آن خود کند اما در بخش بهترین صداگذاری، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلم هنر و تجربه و همچنین سیمرغ مردمی جوایز اصلی را به دست آورد.

هومن سیدی و سیمرغ هایی که می توانست بگیرد+عکس

مغزهای کوچک زنگ زده از جمله فیلم های جشنواره فیلم فجر بود که از هر جهت قابل بررسی است و می توان این فیلم را یکی از تاثیرگذارترین آثار سی و ششمین فجر سینمای ایران قلمداد کرد.

فیلمنامه در ابتدای امر توانست بار بزرگی از دوش این فیلم بردارد و نقاط عطف و تعلیق اثر به خوبی با کارگردانی سیدی پررنگ شد. روابط در فیلمنامه به خوبی تعریف شده و مخاطب هر لحظه با داستان پیش می رود و درست در لحظه ای که انتظار ندارد با اتفاقی عجیب یعنی برادر نبودن دو بازیگر اصلی پی می برد.

هومن سیدی و سیمرغ هایی که می توانست بگیرد+عکس

سیدی پیش از این ثابت کرده که در ژانر هیجان انگیز یا همان تریلر صاحب سبک است و در فیلم هایی همچون "سیزده" و "اعترافات ذهن خطرناک من" در این ژانر برای خود امضای شخصی ایجاد کرده است.

فیلم جدید سیدی از لحاظ فرم و سبک ادامه ای کامل تر بر آثار قبلی این کارگردان است اما آنچه فیلم مغزهای کوچک زنگ زده را با سایر آثار سیدی متمایز می کند فیلمنامه قوی این اثر است.

یکی دیگر از نقاط قوت فیلم را بدون شک باید در موسیقی زیبای "بامداد افشار" دید. افشار سالها در عرصه موسیقی تئاتر فعالیت داشته و حالا با این فیلم به یکی از چهره های شاخص سینما مبدل شده است.

مهم ترین نقطه قوت هومن سیدی به عنوان کارگردان را باید بها دادن به نسل جوان دانست. سیدی در فیلم سیزده در کنار بازیگران اصلی چهره های جدیدی همچون "یسنا میرطهماسب" را به سینما معرفی کرد و در این فیلم نیز علاوه بر "بامداد افشار" در مقام آهنگساز، "مهدی پورفرج" را تا نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد پیش برد. نوید محمد زاده و فرهاد اصلانی

سیدی در معنای واحد کارگردانی است که به راحتی از پس بازیگران تازه کار بر آمده و آنان را به چهره هایی سینمایی تبدیل می کند. مرجان اتفاقیان، هامون سیدی، لادن ژاوه وند، مهیار راحت طلب، مهرداد بهاالدینی، اشکان حسن پور، پیمان پازوکی، امید شیری، آرمین بهجت، منصوره ایلخانی، مهران ملکوتی، صفر محمدی و محمود کیان اسامی بازیگرانی است که هر کدام در جای خود به شدت در فیلم سیدی درخشیده اند.

هومن سیدی و سیمرغ هایی که می توانست بگیرد+عکس

بازیگران فیلم سیدی همخوانی بسیار زیادی دارند و از لحاظ ریتم، فضا و مضمون به اتحاد نظر رسیده اند و همین امر باعث شده تا به عنوان مثال بازی فرهاد اصلانی و نوید محمدزاده در کنار هم ریتمی یکدست داشته باشد. ریتمی که با حضور "مهدی پور فرج" خون جوانی را در خود دمیده است.

سیدی سراغ موضوعی جذاب و در عین حال پر ریسک رفته و به کمک طراحی صحنه و لباس خوب، به خوبی از پس همذات پنداری و واقعیت گرایی در قبال مخاطب بر آمده است. بدون شک مغزهای کوچک زنگ زده بهترین تجربه سیدی به عنوان بازیگر است. تجربه ای که باید دید در گیشه چه اتفاقی برایش خواهد افتاد.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت