آسیاتل

بازدید: 22

سردار سلیمانی: حاتمی‌کیا، فیلم‌سازی نکرد

منبع : فرارو کد خبر: 1133463
آیین تجلیل خانواده بزرگ شهدای مدافع حرم از ابراهیم حاتمی‌کیا در پردیس ملت با حضور محمد خزاعی، نادر طالب‌زاده و حبیب والی‌نژاد و خانواده‌های شهیدان مدق، ابراهیمی، اسکندری، انصاری، جوانمرد، رضایی، طباطبایی، قاضی‌خانی، ملک‌شاهی، احمدی، اسدالهی ،مرادی، صدرزاده و... آغاز شد.

خانواده بزرگ شهدای مدافع حرم در همایشی با عنوان «حنجره سرخ» از ابراهیم حاتمی کیا سازنده فیلم «به وقت شام» تجلیل کردند. پخش پیام تصویری سردار سلیمانی بخش دیگری از این مراسم بود که وی در این پیام گفت: باید از آقای حاتمی کیا تشکر کنم کار ارزشمندی را انجام دادند. با هنرمندی خاصی گوشه هایی از واقعیت را نشان دادند. ایشان خدمت بزرگی به مردم کردند. این فیلم سازی نبود آگاه سازی بود.

به گزارش فارس، آیین تجلیل خانواده بزرگ شهدای مدافع حرم از ابراهیم حاتمی کیا در پردیس ملت با حضور محمد خزاعی، نادر طالب زاده و حبیب والی نژاد و خانواده های شهیدان مدق، ابراهیمی، اسکندری، انصاری، جوانمرد، رضایی، طباطبایی، قاضی خانی، ملک شاهی، احمدی، اسدالهی ،مرادی، صدرزاده و... آغاز شد.

این همایش بزرگ با عنوان «حنجره سرخ» باحضور خانواده شهدای مدافع حرم در آستانه شهادت حضرت فاطمه(س) برگزار درحال برگزاری است و قرار است در آن از پیام تصویری سردار قاسم سلیمانی پخش شود.

مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن مجید آغاز شد و اجرای آن را فضه سادات حسینی برعهده دارد.

ابراهیم حاتمی کیا از ابتدا در مراسم حاضر شده و کودکان و خانواده های شهدای مدافع حرم با وی عکس یادگاری گرفتند.

در ابتدای مراسم همسر شهید اسکندری ابراهیم حاتمی کیا را عمار سینمای ایران خواند و گفت: اگر گفتن از همسر بی سر من وابستگی است، ما وابسته ایم و تو از آماج کین و تهمت نامردمی ها غمگین مباش.

به خون شهدا قسم از حاتمی کیا حمایت می کنیم

همسر شهید مدق در بخش دیگر مراسم روی صحنه آمد و گفت: چندی پیش قرار شد یک فیلم بسازند درباره شهید مدق هرچه خواندم دیدم شباهتی به من و همسرم ندارد گفتم: چرا این باید به نام ما باشد؟ گفتند: الان این جور می پسندند. هیچ کس از تنهایی ما خبر ندارد. کلمه بابا درگلوی بچه های شهدا گره خورده است. شب های تنهایی ما چقدر سخت است و واژه سخت عاجز است در مقابل سختی های ما. این سنگ های قبر نباشد سخت تر هم می گذرد. در این میان چیزی که باعث آرامش ما می شود وجود عزیزی چون برادر ابراهیم است ما شما را حمایت می کنیم قسم به خون شهدایمان اجازه نمی دهیم تنها باشید.

طالب زاده: از به وقت شام عصبانی هستند

نادر طالب زاده در بخش دیگر مراسم گفت: فیلم به لحاظ فنی پخته است و دریچه جدیدی برای گفتمان با دشمنان در غرب است. از اساتید مهم غرب می خواهم درباره این کار در دانشگاه ها صحبت کنند، به وقت شام زیباست و می تواند موفق باشد. ما از اول انقلاب افراد تلخ گو را تجربه کردیم آنها از این کار عصبانی هستند.

در ادامه برقه ای از شاعران اهل بیت(ع) برروی صحنه آمد و شعری در وصف شهدا و اهل بیت(ع) برای حاضران خواند.

سردار سلیمانی: حاتمی کیا فیلم سازی نکرد آگاه سازی کرد

پخش پیام تصویری سردار سلیمانی بخش دیگری از این مراسم بود که وی در این پیام گفت: باید از آقای حاتمی کیا تشکر کنم کار ارزشمندی را انجام دادند. با هنرمندی خاصی گوشه هایی از واقعیت را نشان دادند. ایشان خدمت بزرگی به مردم کردند. این فیلم سازی نبود آگاه سازی بود. من به فکر متعالی ایشان تعظیم می کنم، «به وقت شام» یکی از دیدنی ترین فیلم هایی است که در بخش هایی صدردرصد واقعی و در واقع فیلم یک مستند واقعی است. این فیلم می تواند خط را بشکند و برای نشر و توسعه و تدوین و تکفیر این ظلم از هنرمندان دیگر کشورها گسیل شوند. صحنه سربریدن جمعی در عراق و سوریه و آوارگی مظلومیت عزیزان برایم سخت بود، این صحنه ها را دیده بودم اما با دیدن آن در فیلم به گریه افتادم.

پس از تجلیل خانواده های شهدا از حاتمی کیا فیلم «به وقت شام» برای این عزیزان به نمایش در آمد.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت