آسیاتل

بازدید: 46

ابهام در وضعیت مکان‌یاب ATR آسمان

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1132857
هواپیماهای مسافری دارای سیستمی به نام ELT هستند که با ضربه فعال می‌شود و موقعیت مکانی هواپیما را به ماهواره‌های امداد و نجات و حتی هواپیماهای اطراف اعلام می‌کند در حالی که ظاهراً در ATR آسمان این سیستم فعال نیست.

صراط: هواپیماهای مسافری دارای سیستمی به نام ELT هستند که با ضربه فعال می شود و موقعیت مکانی هواپیما را به ماهواره های امداد و نجات و حتی هواپیماهای اطراف اعلام می کند در حالی که ظاهراً در ATR آسمان این سیستم فعال نیست.


به گزارش فارس، با گذشت چندین ساعت از وقوع حادثه برخورد هواپیمای ATR آسمان با کوه دنا در ۱۵ مایلی فرودگاه یاسوج و بروز فاجعه بزرگ، هنوز لاشه هواپیمای سانحه دیده بافته نشده است.

مسئولان مربوطه مدعی هستند به دلیل بارش برف در ارتفاعات و شرایط جوی نامساعد و وقوع حادثه در مناطق صعب العبور، یافتن محل سقوط هواپیما و لاشه ATR مشکل است.

فعلا هنوز حتی محل دقیق و قوع سانحه مشخص نیست و امدادگران به درستی نمی دانند باید دقیقا کجا را بابت یافتن لاشه هواپیما جست وجو کنند.

یکی از ابهاماتی که در این سانحه بابت عدم تعیین محل وقوع سانحه پس از ساعت ها وجود دارد، ابهام در ارسال سیگنال از سوی سیستم ELT یا همان emergency locator transmitter در هواپیمای ATR سانحه دیده است.

هواپیماهای مسافربرى داراى سیستم ELT یا همان emergency locator transmitter هستند.ELT فرستنده ای است که نقطه وقوع سانحه را مشخص می کند و ماهواره های تجسس و نجات که عمدتا فرانسوى هستند می توانند موقعیت وقوع سانحه را دریافت و به عوامل تجسس و نجات اعلام کنند.

این در حالی است که که ظاهراً به علت عدم ارسال سیگنال از سوی ELT هواپیمای سانحه دیده آسمان، هنوز امکان یافتن لاشه آن و حتی محل دقیق وقوع سانحه مشخص نیست و هیچ نشانه ای از هواپیمای سانحه دیده پیدا نشده است.

کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی در این باره می گویند: «در کنار آن که ELT هواپیما موقعیت مکانی آن را به ماهواره های تجسس و نجات اعلام می کنند ، حتی هواپیماهای عبوری نیز می توانند سیگنال های آن را دریافت کنند.»

به گفته کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی چک ELT حدودا 30 روزه است و خیلی غیرطبیعی است که بخواهیم ادعا کنیم این هواپیما ELT نداشته است؛ البته باید این موضوع هم بررسی شود که اگر ELT داشته است چرا فعال نشده است و موقعیت مکانی لاشه هنوز مشخص نشده است ولی اگر مشکلاتی در موضوع ELT وحود داشته باشد، شرکت هواپیمایی آسمان تقصیر بزرگی دارد.

یکی دیگر از کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی در این باره می گوید: «اگر واقعا این هواپیمای ATR سیستم ELT داشته است، باید با ضربه فعال می شد اما جای سؤال است که چرا در این حادثه فعال نشده است در صورتی که اگر فعال می شد امکان تعیین موقعیت دقیق هواپیما وجود داشت. و هواپیما تا الان پیدا می شد.»

به عقیده کارشناسان، یکی از مواردی که قبل از هر پرواز باید چک شود همین ELT است که اگر در چک لیست خلبان ذکر شده باشد در سرویس های دوره ای فنی هم باید تست و سلامت آن تایید شده باشد ؛ این موضوع باید از سوی مراقبت پرواز اعلام شود؛ باید صبور بود و از قضاوت ها و گمانه زنی ها پیش از تکمیل بررسی های دقیق و باز شدن جعبه سیاه، خودداری کرد.

بنابراین گزارش جای تأمل دارد که چرا هواپیمایی آسمان از ELT این هواپیما حرفی نمی زند؟

یکی از کارشناسان در این باره می گوید: شرکت هواپیمایی آسمان آبونمان این سرویس را پرداخت نکرده و از این سرویس بی بهره است؛ یعنی شرکت آسمان آبونمان لازم برای این خدمات پرداخت نکرده است و شرکت فرانسوی خدمات مربوطه را قطع کرده است .

به گفته یکی از کارشناسان، هواپیماهای مسافربرى داراى سیستم ELT یا همان emergency locator transmitter است که فرستنده ای است که نقطه وقوع سانحه را مشخص می کند و ماهواره های تجسس و نجات که عمدتا فرانسوى هستند می توانند موقعیت وقوع سانحه را دریافت و به عوامل تجسس و نجات اعلام کنند ولى ظاهراً هواپیمایی آسمان آبونمان این سرویس را پرداخت نکرده و از این سرویس بی بهره است.

بنابراین گزارش خبرنگار ما منتظر دریافت توضیحات شفاف شرکت هواپیمایی آسمان در این باره است.

بنابراین گزارش در هواپیمای ATR که امروز دچار سانحه شد، 59 مسافر بزرگسال، یک نفر مسافر خردسال، 2 نفر مهماندار، 2 نفر خلبان و کمک خلبان و دو نفر امنیت پرواز حضور داشتند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت