آسیاتل

بازدید: 68

یک کارشناس اقتصادی: قیمت دلار واقعی می شود/ سیاست جدید بانک مرکزی عاقلانه بود/ خرید اوراق سپرده بانکی به جای دلار

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1129563
سید بهاءالدین حسینی هاشمی، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: سیاست بانک مرکزی برای افزایش سود بانکی عاقلانه بود.
«سید بهاءالدین حسینی هاشمی»، کارشناس مسائل اقتصادی  درباره تصمیم جدید بانک مرکزی برای افزایش نرخ سود بانکی گفت: سیاست کاهش سود بانکی توسط بانک مرکزی سیاست درستی نبود. بعضی از مردم با جمع کردن مقداری پول آن را در بانک ها سرمایه گذاری کرده تا بتوانند ازطریق دریافت سود مشکلات زندگی روزمره خود رابرطرف کنند.

به گزارش نامه نیوز، او در ادامه گفت: در این شرایط دولت سودهای بانکی را از نرخ 25 ،26 در صد تا نرخ 15 درصد هم کاهش داد. کسانی که در بانک پول های خود را سرمایه گذاری کرده بودند به خاطر کاهش سود به مشکلات زیادی برای مخارج زندگی خود برخوردند.

این کارشناس اقتصادی درباره این که مردم سرمایه های خود را به سمت بازار ارز آورده اند، گفت: مردم بعد از این که نرخ سود بانکی کاهش پیدا کرد سرمایه های خود را به سمت بازار ارز و سکه سوق دادند.  البته مردم ما با این شرایط که پول های خود را در بازارهای سکه و دلار سرمایه گذاری کنند و سود دریافت کنند تجربه زیادی دارند.

او در ادامه تاکید کرد: کاهش سود بانکی در ماه های اخیر باعث شد سوداگران بازار از این موضوع سوء استفاده کنند و بازار ارز را از حالت عادی خود خارج کنند و نرخ ارز در مدت کوتاهی حدودا تا 40 درصد افزایش پیدا کرد.

او در ادامه درباره اقدام جدید بانک مرکزی برای فروش اوراق سپرده بانکی  تا سود 20 درصد گفت: اقدام جدید بانک مرکزی عاقلانه است. این کار باعث می شود کسانی که در معاملات پر ریسک سرمایه گذاری می کردند، سرمایه های خود را به سمت بانک ها که ریسکی هم برایشان  ندارد سرمایه گذاری کنند.

او درباره افزایش تورم در قبال رفتن پول ها به سمت سرمایه گذاری در بانک ها گفت: این سیاست جدید بانک مرکزی، یک سیاست ضد تورمی هم تلقی می شود. این نوعی سیاست انقباضی گفته می شود ،که مردم سرمایه های خود را به سمت بانک ها می آوردند و در بازار سرمایه گذاری نمی کنند وتقاضا ها در بازار کنترل خواهد شد.

او درباره کاهش قیمت دلار در ماه های آینده گفت:  سیاست های پولی باید پویا باشد، من اعتقاد دارم اگر سیاست های درستی را بانک مرکزی بیاندیشد، دلار به یک قیمت واقعی خود خواهد رسید.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت