آسیاتل

بازدید: 322

آیا مراکز علمی کاربردی دولتی منحل می‌شوند؟

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1129162
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مصوبه اخیر شورای عالی اداری برای انحلال مراکز علمی کاربردی دولتی خبر داد و از آن انتقاد کرد.

صراط: نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مصوبه اخیر شورای عالی اداری برای انحلال مراکز علمی کاربردی دولتی خبر داد و از آن انتقاد کرد.

به گزارش افکارنیوز، قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی عصر امروز و در تذکر شفاهی، با اشاره به مصوبه ۱۷ بهمن ماه امسال شورای عالی اداری اظهار داشت: با این مصوبه که به امضای آقای روحانی رسیده و برای اجرا به وزارتخانه های علوم و بهداشت و درمان و سازمان امور اداری اطلاق شده، در بندی از آن اعلام کرده اند که دانشگاه های جامع علمی کاربردی دولتی باید منحل شوند.
وی تصریح کرد: به خاطر این تصمیم عجولانه، از رئیس جمهور تعجب می کنم؛ با این مصوبه تعداد ۳۰۰ تا ۴۰۰ مرکز علمی کاربردی دولتی حذف می شود و معلوم نیست در ازای آن می خواهند چه کنند؟
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آقایان گفته اند که می خواهند این مراکز را به بخش خصوصی واگذار کنند، آیا بخش خصوصی به اندازه وزارت نیرو یا وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری ها امکانات دارد؟ این مغایر با هدف کارآفرینی است.
احمدی لاشکی با اشاره به مصوبه مجلس در تاریخ ۲۵ آذرماه امسال در قانون نظام جامع فنی و حرفه ای و مهارتی گفت: حالا با این مصوبه شورای عالی اداری، مجلس را زیر پا می گذارند و مشکلات عدیده ای برای کشور ایجاد می کنند.
وی عنوان کرد: قرار بود مراکز علمی کاربردی و مهارتی تقویت شوند، نه اینکه منحل شوند؛ لذا نسبت به اصلاح این مصوبه در دولت اصرار داریم.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

تبلیغات

آسیاتک حمایت