آسیاتل

بازدید: 36

فروش اوراق مشارکت با نرخ ۲۰ درصد آغاز شد/ تمهیدات دولت برای سرمایه گذاری چقدر جذاب است؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1126232
با گذشت بیش از دوماه از زمان بالاگرفتن نرخ ارز در بازار و نزدیک شدن نرخ دلار به حدود ۵ هزار تومان بالاخره اقداماتی برای کنترل بازار ارز، از امروز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، پس از بالا گرفتن نوسانات نرخ ارز و نزدیک شدن نرخ دلار به نزدیکی ۵ هزار تومان دولت بالاخره تصمیم گرفت تا با اقداماتی، چون فروش اوراق مشارکت ارزی و ریالی با نرخ سود بالا و فروش سکه با نرخی حداقل ۲۰۰ هزار تومان کمتر از قیمت های فعلی در بازار آزاد، التهاب بازار را تا حد زیای کاهش دهد.

براساس مصوبه روز چهارشنبه دولت مبنی بر در نظر گرفتن تمهیداتی برای کنترل بازار ارز، سه گزینه برای جذب سرمایه های مردم پیشنهاد شد که بر اساس آن، اولین گزینه فروش اوراق مشارکت ریالی با نرخ سود ۲۰ درصد به صورت یکساله است.

گزینه بعدی فروش اوراق مشارکت ارزی و گزینه سوم نیز پیش فروش سکه با نرخ های پایین تر از  بازار اعلام شد.

در این مصوبه دولت به شبکه بانکی از امروز ۲۸ بهمن ماه اجازه داده است گواهی سپرده ریالی با نرخ سود ۲۰ درصد در مدت ۲ هفته را انتشار دهد که این اوراق با سررسید یک ساله و نرخ بازخرید قبل از موعد ۱۴ درصد خواهد بود.

همچنین به شبکه بانکی کشور این امکان داده شده است تا گواهی سپرده ریالی ارز بنیان با سررسید یک و دوساله را منتشر کند که نرخ ریال مورد محاسبه هنگام افتتاخ گواهی سپرده براساس متوسط یک ماه قبل سامانه سنا خواهد بود و نرخ سود برای سررسید های یاد شده به ترتیب ۴ و ۴.۵ درصد اعلام شد.

گزینه سوم نیز پیش فروش سکه بهار آزادی به صورت شش ماهه و یک ساله اعلام شد که در صورت شش ماهه بودن با نرخ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و پیش فروش یک ساله با نرخ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

با این حال باید منتظر ماند و دید که تمهیدات دولت برای کنترل بازار ارز که از امروز آغاز می شود چقدر می تواند راه گشا باشد و این اقدام تا چه حد می تواند از التهاب بازار کم کند و نقدینگی های سرگردان را کنترل کند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت