آسیاتل

بازدید: 28

شکایت روسیه از آمریکا بر سر توقیف اموال دیپلماتیک این کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1125400
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با یورونیوز گفت: روسیه در حال ارایه شکواییه‌هایی علیه آمریکا بر سر توقیف غیرقانونی اموال دیپلماتیک این کشور است.

شکایت روسیه از آمریکا بر سر توقیف اموال دیپلماتیک این کشوربه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس؛ سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با یورونیوز گفت: روسیه در حال ارایه شکواییه هایی علیه آمریکا بر سر توقیف غیرقانونی اموال دیپلماتیک این کشور است.

وی گفت: «تاسف انگیز است که بیش از یک سال بعد از ریاست جمهوری ترامپ، روابط ما نسبت به دوران دولت دموکرات آمریکا بهبود نیافته است. به یک معنا این روابط بدتر هم شده است.»

لاوروف گفت: توقیف اموال دیپلماتیک روسیه نه تنها با کنوانسیون های وین مغایرت دارد بلکه خلاف همه اصول زیربنایی قانون اساسی و جامعه آمریکا خصوصا اصل عدم نقض اموال خصوصی است. وی افزود این اصل اکنون نقض شده و روسیه در حال اقامه شکواییه هایی در آمریکاست.

راهبرد آمریکا در سوریه، حفظ حضور نظامی خود در این کشور برای همیشه است

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه مصاحبه با یورونیوز گفت: ترکیه بار ها گفته است تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا مانع از افتادن کنترل مرز های سوریه و ترکیه به دست کرد ها شود.

وی افزود: «آمریکا به رغم این مساله شدیدا در حال ارایه تسلیحات به واحد های کرد است و کاملا موضع ترکیه را نادیده می گیرد. آمریکا از همان آغاز فعالیت در سوریه با سرمایه گذاری بر روی کرد ها اعتراضات ترکیه را نادیده گرفته است.»

لاوروف گفت: عملیات ترکیه در عفرین چندان برای وی تعجب انگیز نبوده است. وی افزود آمریکا راهبردی در سوریه دارد و آن حفظ حضور نظامی خود در این کشور برای همیشه است.

وی گفت: آمریکایی ها بر خلاف وعده های قبلی خود در حال اجرای همان کاری در سوریه هستند که در عراق و افغانستان اجرا کردند.

انتهای پیام/

روسیه علیه آمریکا بر سر توقیف اموال دیپلماتیک شکواییه تنظیم می کند

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

لزوم گزارش‌دهی گمرک درباره رشد ۵۷۱ درصدی صادرات خودرو و قطعات/پای رانت صادرات مجدد در میان است؟+جدول

تبلیغات

آسیاتک حمایت