آسیاتل

بازدید: 21

عامل کشتار دبیرستان داگلاس عضو یک گروه نژادپرست بوده است

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1123271
عامل کشتار دبیرستان داگلاس عضو یک گروه نژادپرست بوده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک روز پس از کشتار 17 نفر در یکی از دبیرستان‌های آمریکا، رهبر یک گروه نژادپرست سفیدبرترپندار مدعی است که «نیکلاس کروز» عامل این کشتار، از اعضای گروه وی بوده است.

نیکلاس کروز 19 ساله دیروز تاکسی گرفت و به دبیرستان «داگلاس» رفت؛ دبیرستانی که اخیراً به دلیل مسائل انضباطی از آن اخراج شده بود؛ نیکلاس که یکی از مسلسل‌های به روز ارتش آمریکا را در دست داشت، 17 نفر را کشت.

آنطور که آسوشیتدپرس خبر داده، «جردن جرب» رهبر یکی از گروه‌های نژادپرست کالیفرنیا گفته که نیکلاس کروز از اعضای گروهش بوده و در تمرینات نظامی اعضای گروه شرکت می‌جسته است؛ در این گزارش نامی از گروه تحت رهبری جردن جرب نیامده اما وی گفته که گروهش به پاکسازی فلوریدا از ساکنان رنگین‌پوست اعتقاد دارد و هر از چندگاهی هم در خیابان‌ها تظاهرات به راه می‌اندازد.

جردن جرب البته هرگونه صدور دستور یا هماهنگی با گروهش را در حادثه خونبار دبیرستان داگلاس رد کرده و گفته: «نیکلاس از جانب خودش عمل کرد و تمام مسئولیت کارش هم بر عهده خودش است.»

نیکلاس کروز دقائقی پس از تیراندازی به هم‌مدرسه‌ای‌های سابقش دستگیر شد و حالا در بازداشت است.

اگر ادعاهای این نژادپرست آمریکایی درست باشد، حادثه دبیرستن داگلاس، اولین مورد از کشتار دانش‌آموزان توسط یک نژادپرست نبوده است.

6 سال پیش بود که «آندرس برینگ بریویک» از نژادپرستان نروژ ابتدا یک خودرو را در اسلو منفجر کرد و سپس به اردوی نوجوانان حزب کارگر در جزیره اوتایا رفت؛ آندرس آنجا 36 نفر را که اکثراً نوجوان بودند به قتل رساند.

این نژادپرست نروژی که بعداً به 21 سال زندان محکوم شد، علت این کشتار را رساندن اعتراض خود به ورود فرهنگ‌های جدید و بخصوص مسلمانان به جامعه اروپایی نروژ اعلام کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم امشب در سخنانی اذعان کرد که مشکل اصلی در فرهنگ آمریکاست و «باید روی فرهنگ خود کار کنیم تا ارزش جان انسان‌ها را محترم بشمارد.»

انتهای پیام/ع

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

تبلیغات

آسیاتک حمایت