آسیاتل

بازدید: 35

هزینه‌های بالا و کمبود امکانات دلیل روی آوری مردم به طب خرافی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1120304
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: فراهم کردن امکانات و تجهیزات و حمایت‌های بیمه‌ای در همه سطوح برای جلوگیری از روی آوردی مردم به طب خرافی ضروری است.

هزینه های بالا و کمبود امکانات دلیل روی آوری مردم به طب خرافیبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد حسین قربانی نماینده مجلس با تاکید بر لزوم کار فرهنگی برای دور شدن مردم از طب خرافی گفت: قطعا ایجاد یک تفکر در قبال کار فرهنگی به مرور انجام می شود و در واقع نباید انتظار داشته باشیم در یک بازه زمانی کوتاه، این تفکری که در جامعه شکل گرفته است، از بین برود.

وی افزود: در تفکر سنتی مردم ایران، به طب سنتی و گیاهان دارویی باور داشتند و امروز نیز این موضوع وجود دارد، اما با پیشرفت علم این مسائل و موضوعات کمرنگ می شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: باید امکانات و تجهیزات از یکسو و از سوی دیگر حضور حمایت های بیمه ای در همه سطوح باشد تا مردم بخاطر هزینه های بالای درمان و یا دارو ها به سمت طب خرافی نروند. مضاف بر اینکه در حوزه قانونگذاری ما هیچ گونه مشکلی نداریم و اگر امروز هم نظام سلامت نیاز به قانون گذاری داشته باشد و یا نیاز به اصلاح قانون داشته باشد، می توانیم این کار را در مجلس انجام دهیم.

وی در خصوص بازدارندگی قوانین در این حوزه، اذعان داشت: شاید یکی از مولفه هایی که امروز نتوانسته باز دارنده باشد، مباحث قانونی است که خیلی بازدارنده نیست و این یکی از ضعف ها است.

انتهای پیام/ 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت