آسیاتل

بازدید: 35

مدارس به شرط رعایت الگوی مصرف از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز معاف شدند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1119273
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس قانون معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز را مصوب کرد و از سال 97، مدارس از پرداخت این هزینه‌ها به شرط رعایت الگوی مصرف معاف هستند.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «مصوبه مجلس مبنی بر معافیت مدارس از پرداخت هزینه های مربوط به آب، برق و گاز»، اظهار داشت: آرزوی چند ساله کسانی که در آموزش و پرورش بودند، چنین موضوعی بود؛ بالاخره مدارس برای دولت است و این همه هزینه های آب، گاز و برق وجود دارد که هیچ یک از مدارس نمی توانند آنها را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: سرانه ناچیزی که به مدارس اختصاص داده می شود، به جای اینکه برای کیفیت آموزش و پرورش هزینه شود، صرف تأمین پرداخت هزینه های قبوض آب، برق و گاز هم نمی شود و مدیران مدارس اسیر حضور در ادارات مختلف هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: مجلس این قانون را مصوب کرد و از سال 97، مدارس از پرداخت هزینه های آب، برق  و گاز معاف هستند؛ البته به شرط رعایت الگوی مصرف این کار انجام می شود.

میرزاده متذکر شد: دستورالعمل الگوی مصرف را وزارتخانه های آموزش و پرورش، نیرو و نفت تهیه کرده و ابلاغ می کنند.

وی در خصوص «سرنوشت بدهی های مربوط به قبوض مختلف مدارس در حال حاضر»، بیان داشت: بدهی های مدارس در این خصوص مربوط به این قانون نیست و این بدهی ها سال هاست که وجود دارد؛ این قانون مصوب مربوط به سال 97 است و وجود مشکل بدهی مدارس، به دلیل کسری اعتباری آموزش و پرورش است که بخشی از آن مربوط به پرداخت قبوض مدارس است.

انتهای پیام/ 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

تبلیغات

آسیاتک حمایت