آسیاتل

بازدید: 27

هتک حیثیت با گوشی سرقتی مربی کشتی پر آوازه استانی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1119013
فردی ناشناس با سوء‌استفاده از شهرت وی به تمامی مخاطبین اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی موجود بر‌روی گوشی وی پیام ارسال نموده و باعث هتک حیثیت وی شده است.

هتک حیثیت با گوشی سرقتی مربی کشتی پر آوازه استانیبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه بعضی از کاربران و استفاده کنندگان از تلفن های همراه هوشمند به امنیت آن هیچ توجهی ندارند، گفت: استفاده کنندگان از تلفن های هوشمند روز به روز بیشتر می شود و حتی گاهی در میان سنین نوجوانان و جوانان رقابت هایی در خصوص قیمت و نوع گوشی هم ایجاد می شود؛ اما کمتر کسی به امنیت تلفن همراه خود اهمیت می دهد که این امر باعث به خطر افتادن اطلاعات مهم و حتی حیاتی افراد خواهد شد.

سرهنگ علی کریمی با اشاره به تشکیل یک پرونده در پلیس فتا استان در خصوص یکی از مربیان مطرح کشتی کرمانشاه گفت: در این پرونده متهم با خریداری یک گوشی سرقتی که به فرد شاکی تعلق داشت، اقدام به استفاده از شبکه های اجتماعی موجود بر روی دستگاه و فرستادن پیام با استفاده از آن ها می کرد.

وی افزود: یکی از مربیان کشتی استان کرمانشاه با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت مدتی قبل تلفن همراهش به سرقت رفته و به دلیل عدم رعایت نکات امنیتی، فردی ناشناس با سوء استفاده از شهرت وی به تمامی مخاطبین اکانت های شبکه های اجتماعی موجود بر روی گوشی به سرقت رفته پیام ارسال نموده و باعث هتک حیثیت ایشان شده است لذا در این خصوص پرونده تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و به کارگیری شگرد های خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی نامبرده را دستگیر کردند.

سرهنگ کریمی در خصوص انگیزه متهم گفت: متهم در مواجهه با ادله جرم، لب به اعتراف گشود و اذعان داشت که تلفن همراه مذکور را ازیک دستفروش خریداری کرده و از آنجا که شبکه های اجتماعی بر روی آن فعال بودند جهت اخاذی با مخاطبین ارتباط بر قرار واقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکی نموده است.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه رعایت نکردن نکات امنیتی مشکلات زیادی برای کاربران به وجود می آورد، افزود: بر روی تلفن های همراه هوشمند انواع شبکه های اجتماعی نصب بوده و همچنین تصاویر و فیلم های زیادی نیز در آن وجود دارد، که با گم شدن و یا به سرقت رفتن گوشی کاربر دیگر صاحب آن نیست لذا باید نکات امنیتی و هشدار های پلیسی رعایت گردد تا اگر مشکلی پیش آمد تنها دغدغه فرد قیمت گوشی تلفن باشد نه اطلاعات موجود در آن.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه برای حفاظت از داده ها و جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز به اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی از پسورد و رمزگذاری داده استفاده نمایید، به کاربران توصیه کرد: برای برنامه های کاربردی موجود بر روی دستگاه رمز تعیین کنید و اطلاعات محرمانه از قبیل: عکس ها و ویدئو های شخصی و خانوادگی خود را بر روی گوشی همراه نگهداری نکنید.

وی ادامه داد: همچنین در هنگام خرابی تلفن همراه خود حتی الامکان اطلاعات محرمانه و ضروری خود را تخلیه و سپس برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب و قابل اعتماد مراجعه نمایید.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تاکید کرد: حتما قابلیت ردیابی گوشی تلفن همراه خود را فعال نموده تا در صورت گم شدن و یا به سرقت رفتن بتوان آنرا پیدا کرد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان گفت: از هموطنان عزیز درخواست داریم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/

 

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

تبلیغات

آسیاتک حمایت