آسیاتل

بازدید: 29

درخشش دوباره در آسيا ثمره اعتماد به توانمندي‌هاي داخلي

قهرماني در قاره كهن همان افتخاري بود كه از تيم ملي فوتسال ايران انتظار مي‌رفت. سال‌هاست كه فوتسال كشورمان در آسيا حرف اول را مي‌زند و ژاپني‌ها نيز به عنوان تنها رقيب جدي ما آرزوي شكست تيم ايران را دارند.
شيوا نوروزي
 قهرماني در قاره كهن همان افتخاري بود كه از تيم ملي فوتسال ايران انتظار مي‌رفت. سال‌هاست كه فوتسال كشورمان در آسيا حرف اول را مي‌زند و ژاپني‌ها نيز به عنوان تنها رقيب جدي ما آرزوي شكست تيم ايران را دارند. تمامي اين درخشش‌ها در شرايطي به دست آمده كه فوتسال همواره از بي‌توجهي رنج برده و تنها با تكيه بر توانمندي‌هاي داخلي و تعصب ملي‌پوشان و كادر فني به پيراهن ملي است كه جام قهرماني به ايران رسيد.
فتح سكوي اول رقابت‌هاي قهرماني آسيا در حالي به دست آمد كه اين بار نيز نه تنها حمايت ويژه‌اي نشد بلكه طبق روال هميشه همه ما منتظر بوديم تا ملي‌پوشان استعدادهاي ناب خود را به عرصه نمايش بگذارند. همين اتفاق هم رخ داد و به رغم تغذيه نامطلوب شاگردان ناظم‌الشريعه مسئوليت‌شان را تمام و كمال انجام دادند اما قهرماني آسيا پايان راه نيست چراكه جام جهاني در پيش است و در آنجا ديگر نمي‌توان با كاهو و سيب‌زميني مقابل برزيل، اسپانيا، روسيه و ساير مدعيان قد علم كرد. اينكه چرا هيچ وقت به داشته‌هايمان بها داده نمي‌شود سؤالي است كه هيچ مسئولي حوصله پاسخ دادن به آن را ندارد. انگار نه انگار كه فوتسال زير نظر فدراسيون فوتبال اداره مي‌شود؛ با اين همه جام و افتخاري كه تاكنون به دست آمده هنوز فوتسالي‌ها بر اين باورند كه اين رشته براي فدراسيون فوتبال حكم بچه سرراهي را دارد.
بي‌تفاوتي‌هاي ادامه‌دار نسبت به حال و روز تيم ملي نگاه تبعيض‌آميز آقايان به فوتسال را تأييد مي‌كند. در صورتي كه فوتساليست‌هاي ملي‌پوش تمام تلاش خود را به كار مي‌گيرند تا دل مردم را شاد كنند اما تغييري در وضعيت رسيدگي به اوضاع اين رشته صورت نمي‌گيرد. كافي است نگاهي به تركيب تيم ملي و همچنين كادر فني بيندازيد تا بهترين‌هاي فوتسال آسيا و جهان را ببينيد. محمد ناظم‌الشريعه سرمربي تيم به رغم همه كمبودها و مشكلات موجود تيمي ساخته كه در قاره خودمان رقيبي ندارد و در جهان نيز يكي از قدرت‌ها و مدعيان محسوب مي‌شود. او سومين مربي برتر جهان فوتسال است و فراموش نكنيم كه تا همين چند سال پيش آقايان حاضر نبودند به مربي ايراني اعتماد كنند. از سوي ديگر ستاره‌هاي زيادي در زمين مسابقه داريم كه همواره كمك حال تيم ملي بوده‌اند و در جمع بهترين‌هاي آسيا و جهان حضور دارند. با اين حال مسئولان قدر داشته‌هايمان را نمي‌دانند و قصد هم ندارند براي جبران همه كم‌كاري‌هاي خود در اين سال‌ها قدمي بردارند. تأسفبار است كه قهرمان آسيا و تيم سوم جهان حسرت امكانات اوليه را داشته باشد و بازيكنانش به بي‌توجهي‌هاي مزمن مسئولان عادت كرده باشند. بهتر است قبل از آنكه زمان را از دست بدهيم و استعدادهايمان براي هميشه دلسرد شوند، فدراسيون فوتبال نگاهش را به فوتسال تغيير دهد چراكه با ادامه اين روند ديگر نمي‌توان انتظار داشت بازيكنان و مربيان تبعيض‌هاي فراوان را ببينند ولي باز هم با همان روحيه و انگيزه سابق به ميدان بروند.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

تبلیغات

آسیاتک حمایت