آسیاتک

بازدید: 22

جزئيات جاسوسي گروه محيط زيست و خودكشي سيدامامي

عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي جزئيات جاسوسي گروه محيط زيست و خودكشي يكي از اساتيد دانشگاه را تشريح كرد.
احمد اميرآبادي فراهاني عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با مهر در مورد جزئيات جلسه بررسي موضوع خودكشي سيدامامي گفت: جلسه روز دوشنبه اعضاي هيئت رئيسه مجلس برگزار شد و علاوه بر اينكه اكثريت اعضاي هيئت رئيسه در اين جلسه حضور داشتند، نمايندگاني از فراكسيون‌ها و سليقه‌هاي مختلف سياسي از جمله آقايان مطهري، عارف، بروجردي، وكيلي، كوليوند، قاضي‌زاده هاشمي، فولادگر، كاتب، جلالي، آزاديخواه، ميرزايي نكو، حيدري، دهقان، مصري، تابش، كاظمي نيز در اين جلسه شركت كردند. 
وي افزود: در اين جلسه مسئولان سازمان اطلاعات سپاه، گزارشي از وضعيت پرونده را ارائه كردند كه اين پرونده از كجا شروع شده و آنها به بحث جاسوسي مظنون شدند و پس از هماهنگي با قوه قضائيه و اخذ احكامي كه براي اقدامات اطلاعاتي نياز داشتند، توانستند تعدادي از افراد را به اتهام جاسوسي دستگير كنند. 

عضو هيئت رئيسه مجلس گفت: در نهايت موضوع آقاي كاووس سيد امامي را با يكي از افراد اصلي گروهي كه دستگير شده‌اند در ميان مي‌گذارند كه وي اسناد، مدارك و اعترافاتي را اعلام مي‌كند و اين مدارك نشان مي‌دهد آقاي سيد امامي هم در اين ماجرا دست داشته و بعد از مواجهه، وي را به سلول زندان برمي‌گردانند كه ما فيلم آن را مشاهده كرديم. 
امير آبادي گفت: سلول زندان وي شخصي بوده است و زنداني‌ ديگري در اين سلول نيست و سرويس بهداشتي مخصوص دارد. وي فرچه‌اي كه براي نظافت دستشويي است را چندين بار به طرف سقف پرتاب كرد كه يا به طرف لامپ پرتاب كرده يا متوجه دوربين بوده است كه به احتمال زياد اين وسيله را به طرف نور لامپ پرتاب كرده چون نور زيادي از آن مي‌تابيد كه موفق نشد، سپس پيراهن خود را از تن درآورد كه حالت طناب شود و به گردنش انداخت و بار ديگر به سرويس بهداشتي رفت، سپس پتويي كه در كف زمين قرار داشت، جمع كرد و بار ديگر فرچه‌ دسته‌داري كه براي نظافت به كار مي‌رود را برداشت و باز هم چندين بار به سمت سقف پرتاب كرد. سپس پتو و بالشت را به گونه‌اي روي زمين گذاشت كه گويي كسي در آنجا خوابيده است، سپس با پيراهني كه از تن درآورده بود، به سرويس بهداشتي رفت. وي گفت: بنا بر اظهارات گزارش دهندگان اين فرد خودش را در سرويس دستشويي زندان با پيراهن خودش حلق آويز كرده و كسي كه داخل سلول را مانيتور مي‌كرده گمان برده است در صحنه‌ ساخته شده، فردي خوابيده است. 

عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سؤال كه آيا كسي كه مانيتورينگ سلول را بر عهده داشته، دسترسي به دوربيني كه فيلم را مشاهده كرديد نداشته است؟ گفت: احتمال مي‌رود اين صحنه ديده نشده و چندين بار مشاهده شده كه فردي زير پتو خوابيده است. امير آبادي در پاسخ به سؤالي در خصوص اينكه چقدر طول كشيده بود از زماني كه فرد وارد سلول شده تا زماني كه خودكشي كرده است؟ اظهار داشت: كمتر از ۱۵دقيقه اين موضوع اتفاق افتاده است. اين فرد خودش را با پيراهن به پنجره سرويس بهداشتي آويزان كرده و با ضربه اولي كه خودش وارد كرده و كشيده شده، نخاعش قطع شده است. 
وي ادامه داد: ما نمي‌توانيم اظهارنظر كنيم، سازمان پزشكي قانوني بايد اظهارنظر كند، اما خانواده آقاي امامي، فيلم را ديده‌اند و تأييد كرده‌اند كه آثار ضرب و جرحي در بدن وي وجود نداشته و تنها آثار خفگي ناشي از خودكشي در بدن سيدامامي وجود داشته است. 
عضو هيئت رئيسه مجلس گفت: افرادي كه در جلسه هيئت رئيسه حضور داشتند، اين فيلم را ديده‌اند. طبق اظهارات عوامل سازمان اطلاعات سپاه، اين پرونده ابعاد بسيار گسترده‌اي دارد و يك شاخه آن در خارج از كشور است و سازمان‌هاي جاسوسي پشت اين پرونده هستند، بنابراين نمي‌توانم كل پرونده را باز كنيم. اين افراد اطلاعات مراكز حياتي و حساس كشور را جمع‌آوري مي‌كردند و در پوشش تحقيقات محيط‌زيستي، به مراكز حساس كشور با هماهنگي سرويس‌هاي جاسوسي سفر مي‌كردند. رفت و آمدها را كنترل مي‌كردند و گزارش مي‌دادند. 
وي افزود: قرار است پرونده بررسي دقيقي شود و خودكشي آقاي امامي موجب شد كه اطلاعات آن به بيرون درز كند. قرار شده است اجازه بدهيم سازمان اطلاعات تمام ابعاد اين پرونده را بررسي و بعد گزارش دقيقي به مجلس ارائه كند. بالاخره امنيت كشور و امنيت ملت ايران براي ما بسيار مهم است و بايد اجازه دهيم مراكز رسمي كار خودشان را  با صبر و دقت و برابر قانون انجام دهند و من متأسفم برخي بدون بررسي ابعاد قضيه اين گونه اظهار نظر عجولانه مي‌كنند.

loading...
 • جزئيات جاسوسي گروه محيط زيست و خودكشي سيدامامي


  عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي جزئيات جاسوسي گروه محيط زيست و خودكشي يكي از اساتيد دانشگاه را تشريح كرد.
 • كودتاي محيط‌زيست عليه سلامت و محيط‌زيست


  نماينده سازمان محيط‌زيست وقتي روبه‌‌روي مخالف تراريخته‌ها قرار گرفت، در برنامه زنده به شدت عصباني شد و گفت: «به من نارو زديد، نگفته بوديد اين آقا هم روي خط مي‌آيد!»
 • تشكيك در خودكشي سيدامامي از بي‌اطلاعي است


  برخي در قضيه خودكشي سيد‌امامي به‌رغم اينكه ‌پزشكي قانوني، قاضي ويژه دادسراي جنايي و خانواده متوفي اعلام كردند كه...
 • دولت محيط زيست


  دولت یازدهم، دولت محیط زیست بود و اولین تصمیم آن احیای دریاچه ارومیه بود/مدیریت منابع آبی در حوزه کشاورزی و حق آبه ها مورد توجه جدی دولت است/احیای هورالعظیم و اقدامات انجام شده در تالابها و دریاچه ها، ادامه و تکمیل خواهد شد
 • دانشكده محيط زيست در اغما


  سلامت نیوز: بلاتكليف و مبهم. اين شايد بهترين توصيف براي وضعيت اين روزهاي دانشكده محيط زيست است. اين دانشكده كه از اوايل دهه ٥٠ شمسي و به عنوان زيرمجموعه سازمان حفاظت محيط زيست آغاز به كار كرده بود، از اواخر سال گذشته تاكنون با اعلام عدم تمديد
 • اپليکيشن آپ؛ دوستدار محيط زيست


 • سود خسارت به محيط‌زيست در جيب مديران


  با وجود هشدار دفتر بازرسي سازمان محيط‌زيست، برخي مديران استاني راهي براي دور زدن قانون پيدا كرده‌اند.
 • محيط زيست در فضاي مجازي


  سلامت نیوز-*کاووس سید امامی :شواهد موجود در جامعه نشانگر آن است كه آگاهي هاي محيط زيستي شهروندان ايران به سرعت در حال افزايش است. به گزارش سلامت نیوز، اعتماد نوشت: اين آگاهي و حساسيت نسبت به خطرهاي تخريب محيط زيست در ايران و جهان سبب شده است كه گ
 • حفاظت از محيط زيست با ابزار قانون


 • سركشي محيط زيست از واحدهاي آلاينده نيم قرن به نيم قرن!


  سلامت نیوز:با توجه به اينكه در نيمه دوم سال حجم آلاينده ها زياد است، اقدامات بيشتري براي كاهش آلايندگي توسط ادارات محيط زيست صورت مي گيرد. از آنجايي كه پديده وارونگي دما هم وجود دارد، برنامه كنترل و پايش منابع توليد آلايندگي در استان هاي بزرگ كشور ب
 • سركشي محيط‌زيست از واحدهاي آلاينده نيم قرن به نيم قرن !


  با گشت‌هاي موجود بررسی زیست‌محیطی واحدهاي صنعتي هر 50 سال يك‌بار ممکن می‌شود...
 • محيط‌زيست در مقابله با آلودگي هوا ناكارآمد است


  عضو مجمع نمايندگان استان تهران با بيان اينكه ناكارآمدي سازمان حفاظت محيط‌زيست در مقابله با آلودگي هوا مستتر است، گفت: ‌صدور اخطاريه در زمان بروز آلودگي هوا تنها فرار از مسئوليت است.
 • كلانتري فاتحه محيط‌زيست را خواند


  روز گذشته عيسي كلانتري، رئيس سازمان محيط‌زيست كشور از نابودي يوزپلنگ ايراني، ‌ورشكستگي آبي كشور، نابودي تالاب‌ها و درياچه‌ها سخن به ميان آورد.
 • دغدغه محيط زيست از سر بي دردي نيست


  سلامت نیوز:كم و بيش يك ماه از آغاز به كار كمپين يوز تا ابد مي گذرد؛ كمپيني كه در تاريخ ۹ شهريور مقارن با روز ملي يوز به همت هديه تهراني، هنرمند و بازيگر شناخته شده كشورمان و جمعي ديگر از هنرمندان شكل گرفت. به گزارش سلامت نیوز، اعتماد نوشت: همراهي
 • توله خرس بهانه است محيط‌زيست نشانه است!


  توهين و برخورد قهر‌آميز با دوستدار محيط‌زيست و حيات وحش و مرگ گونه‌هاي جانوري به دليل ناكارآمدي مديريت غلط سبب شده است تا نگاه‌ها به سازمان حفاظت محيط‌زيست تغيير كند.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

گزارش بلومبرگ از عملی شدن تحریم نفت ایران

تبلیغات

آسیاتک