آسیاتل

بازدید: 42

آمار بیکاری ایران در مقایسه با دیگر کشورها بد نیست/ برگزاری دوره‌های مهارت آموزی برای دانشجویان دانشگاه نظری

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1114895
وزیر علوم گفت: آمار بیکاری ایران در مقایسه با سایر کشورها بد نیست اما خوشبختانه کشورمان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.
آمار بیکاری ایران در مقایسه با دیگر کشورها بد نیست/ برگزاری دوره های مهارت آموزی برای دانشجویان دانشگاه نظریبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور غلامی وزیر علوم اظهار کرد: بر اساس برنامه های کشور کار ساماندهی آموزش عالی بر عهده وزارت علوم است، برنامه ریزی های خوبی برای رفع  مشکل بیکاری دانشجویان دانشگاه های نظری در نظر گرفته شده است که در این راستا مهارت آموزی جزء اولویت های ویژه وزارت علوم است.

 وی ادامه داد: توسعه 2 دانشگاه علمی کاربردی و فنی حرفه ای از اولویت های اصلی وزارت علوم محسوب می شود زیرا هر 2 از ظرفیت های بالقوه و بالفعلی در زمینه مهارت آموزی برخوردار هستند و در شرایط فعلی برنامه ریزی خوبی برای ساماندهی آموزی عالی در کشور دارند و این تکلیف بر عهده وزارت علوم است.

 غلامی با اشاره به اینکه اشتغال زایی دانشجویان دوره های مهارتی در مقایسه با دیگر دوره ها که مدارس سنتی ارائه می دهند بسیار بالا است، افزود: انتظار می رود که فارغ التحصیلان دوره های مهارتی اقدام به کارآفرینی و اشتغال زایی کنند که همگی این موارد به نوع آموزش ها بستگی دارد.

 وزیر علوم با بیان اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در کشور وجود دارند، عنوان کرد: انتظار می رود که دانشجویان دوره های علمی کاربردی و فنی حرفه ای بعد از تحصیل در شغلی مشغول به فعالیت شوند و یا در یک حوزه ای اقدام به کارآفرینی کنند.

 وی ادامه داد: بر اساس یک طرح، دانشجویان دانشگاه های نظری دوره های مهارتی را در زمینه آشنایی با کاربرد عملی رشته و اشتغال زایی پس از فارغ التحصیلی دیده که خوشبختانه این طرح با موفقیت در حال اجرا است.

 غلامی با بیان اینکه پرداختن به آموزش های تحصیلی در دانشگاه های نظری یک طرح محسوب می شود و انتظار می رود که این دانشجویان بعد از فارق التحصیلی مشغول به کار شوند، تاکید کرد: برخی از فارق التحصیلان دانشگاه های دولتی در بخش های خصوصی و دولتی به کار گرفته می شوند که به نظرم این افراد باید در حوزه های مرتبط به تحصیلشان مشغول به کار شوند و برای این کار باید زمینه های لازم را در کشور ایجاد کنیم.

آغاز طرح مهارت آموزی دانشجویان دانشگاه های دولتی در دانشگاه علامه طباطبایی

 وی ادامه داد: طرح مهارت آموزی دانشجویان دانشگاه های دولتی در دانشگاه علامه طباطبایی با موفقیت آغاز شده است و من امیدوارم در سایر دانشگاه های دولتی این کار گسترش پیدا کند.

 وزیر علوم با بیان اینکه توسعه مهارت ها و مهارت آموزی در سایر رشته های تحصیلی باید انجام شود، ادامه داد: آمار بیکاری ایران در مقایسه با سایر کشورها بد نیست و خوشبختانه کشورمان از ظرفیت های بالایی برخوردار است و ما باید بر اساس علم و دانش نیروهای توانمند را تربیت کنیم.

 وی یادآور شد: توسعه دستاوردها یکی از برنامه های مهم وزارت علوم محسوب می شود و با امید به آینده باید به گردش چرخ های تولید، اشتغال و اقتصاد کشور در راستای شکوفایی هر چه بیشتر سرعت دهیم.

 

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت